EurILCA Noorte EM-lt tubli tulemus


Tekst Piret Ausman

Sel ajal kui enamik meist tähistasid Võidupüha ja Jaanipäeva, esindasid Eestit 7 tubli noort purjetajat Poolas 2022. aasta EurILCA 4 noorte Euroopa meistrivõistlustel, kus osales 209 poissi ja 132 tüdrukut, kes esindasid 34 riiki üle kogu maailma. Eesti lipu all läksid võistluslainetele (tähestikulises järjekorras) Elisabeth HITROV (ROPK), Gretel KURGPÕLD (ROPK), Mia Marin LILIENTHAL (KJK), Martin LIPP (ROPK), Rasmus RANDMÄE (ROPK), Romi SAFIN (KJK) ja Henri SOOTLA (ROPK).

Kõige võimsama tulemuse purjetas välja Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli kasvandik Romi Safin ning tihedalt Romi kannul sama kooli purjetaja Mia Marin Lilienthal. Tüdrukute erinevate sõitude tulemused olid suurepärased, neist kõige vingem Romi 2.koht kuuendas sõidus ja Mia Marinile 6.koht esimeses sõidus.”

Kahjuks ei puhunud eile piisavalt tuult 2022. aasta EurILCA 4 noorte Euroopa meistrivõistluste & Open European Trophy viimasteks osavõistlusteks Poolas Dziwnowis. Päev algas varahommikul, esimese hoiatussignaaliga kell 08:00 kuldlaevastike jaoks, mis püüdsid enne suremist tuult püüda, nagu ennustati. Kahjuks langes tuul järsult 6 sõlmelt 3-le, kui RC valmistas ette esimest võistlust, nii et pärast lühikest aega vees otsustati saata kõik Goldi laevastikud tagasi kaldale ja koos Silver- ja Bronze-laevastikega tuult oodata. Tundide jooksul ei muutunud midagi, nii et lõpuks heisati AP üle Alfa lipud kell 14:00 hõbe/pronksi jaoks ja 15:30 kuldlaevastike jaoks.

Nii jäid punktid samasuguseks kui reedel, kroonides esipurjetajad uuteks 2022. aasta EurILCA 4 noorte Euroopa meistriteks. Kell 16:30 algas armas ja rahvarohke lõputseremoonia, mis rõõmustas võitjaid ja autasustas neid rohkete auhindadega.

Järgmised EurILCA 4 noorte Euroopa meistrivõistlused toimuvad 15.–22. aprillil 2023 Hispaanias Cadizis.

Tulemused:

https://portal.sailingnet.pl/…/wyniki/ilca-4-women/…

Pildid:

https://eurilca.smugmug.com/…/2022-EurILCA-4-Youth…

Kodulehekülg:

https://2022-ilca4youth.eurilca-europeans.org/

Avaldatud: 26.juuni kell 09:51