Erivajadustega inimesed lähevad suvel purjeprojekti raames merele


Ingrid Puusta. Foto autor: Jesus Renedo / Sailing Energy / World Sailing

Et puuetega inimesed saaksid osa lainevahust, sõidurõõmust ja meretuulest, on neil eeloleval suvel võimalus purjetamise proovitundides käia.

Projekt kannab nime Erilised Purjetajad ja purje trimmimiseks ulatab seal abikäe ka olümpiasurfar Ingrid Puusta. “Soovin aidata puuetega inimesi purjetama, kuna see sport on nii vabastav ja mõnus. Iseseisvalt mereleminek
võib olla alguses natukene keeruline, nii et teeme selle lihtsaks ja kättesaadavaks kõigile,” rääkis praegu Prantsusmaal Hyere´is Maailma Karika etapiks valmistuv Puusta enda missioonist. “Purjetamine on kõiki haarav
sport. Purjelauasport on mulle andnud elustiili, millest ma unistadagi ei osanud. Kõik veepealsed tegevused rahustavad, nad kaotavad mu mured ja probleemid.”

Noblessneri Jahtklubi purjetamiskooli initsiatiivil ja professionaalse treeneri käe all saadav huvilised esmateadmisi tuuleoludest, paadiehitusest ning lihtsamatest manöövritest merel. Pärast ABC omandamist saavad huvilised juba ise purjepaati istuda ja kogenud roolimehe käe all merel käia.

Tööõnnetuse tagajärjel liikumispuude saanud Anre Nõmme sõnul on oluline, et tegevust oleks: „Tähtis, et inimene ei jääks koju istuma. Värske õhk ja liikumine hoiavad aktiivsena. Parapurjetamine annab palju uusi võimalusi – uusi tutvusi, uusi sihtkohti, uusi eesmärke,” ütles Eesti ainus parapurjetaja Anre Nõmme, kelle sõnul peavad ka puuetega inimesed saama merele minna, kui Eesti soovib tõeline mereriik olla. “Parapurjetamine on parim spordiala – võitlus iseenese, looduse ja tehnikaga.”

Kui Ingrid Puusta tutvustab projektis osalejaile surfamist, siis Nõmme jagab teavet ja kogemusi parapurjetamisest.

Eriliste Purjetajate koolitusel saab osaleda Merepäevade raames 15.juulil kell 16-19 lennusadama B kai juures, kus ootavad proovimist nii purjelauad kui ka paraolümpiaklassi kuuluvad purjekad 2.4mR ja moodsad RS Questid.
Vanusepiiranguid osalemisel ei ole.

Lisaks Tallinna merepäevadele toimuvad purjetamise proovipäevad 10. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames Pärnu Jahtklubis ja 11. augustil Kuressaare merepäevadel Kuressaare jahisadamas. Kulude katmiseks on plaanis korjandus.

Maitsvate võileibadega varustab purjetajaid Mamma ja karastusjooke pakub A.Le Coq.

Allikas: Külli Haav, Postimehe terviseportaal

Avaldatud: 22.aprill kell 02:43