Erilised purjetajad seadsid purjed tuulde Tallinna Merepäevadel


Purjetada on saab igaüks, erivajadus, erinevused või eluraskused ei ole takistuseks. Nii sõitsid Tallinna Merepäevadel nelja parapurjeka ja Tallinna Merepääste võimsa kaatriga poolsada meresõpra.
Soe suvetuul andis võimaluse teha tiir muulidest väljapoole ja nautida laineid, roolimist-sootimist Sydney 2000 olümpiavõitja Jyrki Järvi käe all. “Mul oli hea meel inimestele oma oskustega rõõmu valmistada,” lausus ta peale sõite.
Samuti olid instuktoriteks Sten-Markus ja Henry-Mark Andresson ja Roger Rikberg, toreda koostöö tulemusena sai iga huviline nende purjekas ise meresõitu teha. Parapaatidest olid esinadatud Hansa 303, RS Venture Connect ja SV14 turvalised alused. Merel kostis kilkeid ja kai peal särasid naeratused kui abikaasad, emad-lapsed, sõbrad-sõbrannad oma uusi kogemusi jagasid. Kehakinnitust andsid Mamma maitsvad võileivad ja tervislikud pannkoogid. Iluvõimleja Kristina Retšnaja esitas kai peal graatsilise kava. Sündmuselt astus läbi ka olümpiahõbe Jüri Jaanson, kellel oma Soome tiitlikandjaga hea mõttevahetus tekkis.
Loojuva päikese saatel sõitsid purjekad tagasi kodusadamasse Kalevi jahtklubis.
Kaasav sündmus toimus Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetusel. Täname koostööpartnereid: Tallinna linna, Eesti Paralolümpiakomiteed, Mamma toite.
Avaldatud: 31.august kell 02:37