EJLi AVAMEREPURJETAMISE EESTI KARIKASARI ALUSTAB OMA 17. HOOAEGA

Eesti Jahtklubide Liidu poolt korraldatav seeriavõistlus avamerepurjetamise Eesti karikale stardib 17. korda.Võrreldes varasemate aastatega on suurenenud karikasarja etappide arv ja esmakordselt selgitatakse välja ka Eesti parim jahtklubi.

Avamerepurjetamise Eesti Karikas on Eesti Jahtklubide Liidu poolt 2008. aastal ellu kutsutud võistlussari, mille eesmärk on populariseerida avamerepurjetamist, võistlusspordi regionaalset arengut ning Eesti purjetajateosalemist välisvõistlustel.

Tänavune karikasari koosneb üheteistkümnest üle Eestitoimuvast ORC avamerepurjetamise osavõistlusest. Lisaks võib iga paat võistlussarja punktiarvestusse lisada oma tulemused kuni kahel välisvõistlusel. Kui varasematel aastatel läks karikasarja lõpparvestusse kirja maksimaalselt kuni kuue osavõistluse tulemused, siis muudatusena lähevad tänavu kirja kõikide osavõistluste tulemused. Kuivõrd karikasarja etappide nimistusse said kõik Eesti jahtklubid määrata oma kohalikke võistlusi, siis osad etappide kuupäevad kattuvad ja praktiliselt on maksimaalselt võimalik võistkondadel osaleda kuni kaheksal kohalikul karikasarja etapil. Selline muudatus annab võimaluse karikasarjas kõrget kohta püüda nii üksikutel tiitlivõistlustel osalevatel tippvõistkondadel kui ka kohalikel regattidel sõitvatel aktiivsetel tiimidel.

Sarnaselt viimaste aastate praktikale võistlevad paadid kahes kategoorias – suured jahid ja väiksed jahid, ja CDL 8,500 on piiriks suurte-väikeste jahtide.

Karikasarja uuendusena selgitatakse tänavu esmakordselt välja ka parim jahtklubi, seda nii suurte kui väikeste jahtide arvestuses.  Parim jahtklubi selgub mõlemas kategoorias iga klubi kolme parima paadi punktisummade põhjal.

Avamerepurjetamise Karikasarja esimeseks etapiks on 11.-12. mail Tallinnas toimuv pikkade traditsioonidega E4 Karikavõistlus lühirajal. Iga karikasarja kuuluv regatt avaldab oma võistlusteate ja Eesti Jahtklubide Liit peab sarja korraldajana osavõistluste tulemuste põhjal edetabelit. Välisvõistluste tulemuste lisamiseks karikasarja, peavad meeskonnad aga ise korraldajat teavitama.

Karikasarja juhend, jooksev edetabel ja eelmiste aastate tulemused on nähtavad Eesti Jahtklubide Liidu kodulehel https://www.puri.ee/ejl-avamerepurjetamise-eesti-karikas/.

Folkboot klassi jahtidele peetakse eraldiseisvat avamerepurjetamise karikasarja, mille juhend on nähtav eeltoodud lingi alt.

 

Avaldatud: 05.mai kell 08:10