EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja võitsid Luur, Haud ja Šesterikov


Keith Luur, Optimist klass. Foto autor: Riina Ramst

Täna lõppenud Pärnu Sügisregatiga jõudis finaalini ka Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klasside EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasari. Sügisregati võitsid Keith Luur, Jakob Haud ja Steven Adusoo, sarja aga Luur, Haud ja Mihkel Šesterikov.

Optimist klassis saavutas regatil esikoha Pärnu Jahtklubi poiss Keith Luur. Teise koha purjetas välja Kaarel Paal (ESS Kalev Jahtklubi) ning kolmandaks tuli Hendrik Holtsmann (PJK). Neidude arvestuse võitis lätlanna Agija Elerte, alla 13 aastaste seas oli edukaim Holtsmann ning U13 tüdrukute hulgas Helen Ausman (KJK). Eesti Karika kõrgeima koha sai Luur, teise Paal ning kolmanda Elerte.

Zoom8-l oli Pärnus parim Jakob Haud (Rein Ottosoni Purjespordikool). Teise lõpptulemuse saavutas Julius Hendrik Tarand (ROPK). Kolmanda koha sai Markus Kruus (Tallinna Jahtklubi) ja parim tüdruk oli Kristina Erisalu (Haapsalu Purjespordikool). Eesti karikasarja esikoha teenis välja Haud. Teiseks tuli Marie Pihlas (SMS) ning kolmandaks Sander Puppart (SMS).

Steven Adusoo (ROPK) sai esimese koha Laser 4.7 paadiklassis Mihkel Šesterikovi (SMS) ja Bo Aaron Kooseri (ROPK) ees. Neidude arvestuse parim oli Maris Seersant (TJK). Eesti Karika üldvõitja on Šesterikov, järgnemas Mikael Ristmets (ROPK) ja Daniel Tõevälja (ROPK).

Optimist klassis võistles regatil 65, Zoom8-l 28 ning Laser 4.7-l 21 sportlast.

Kokku peeti Pärnu Sügisregatil 7 võistlussõitu. Regati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Võistluse kodulehekülg: http://www.jahtklubi.ee/et/voistlustekalender/voistlused-2010.html

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peeti 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks oli 12.-14. septembril toimunud Pärnu Sügisregatt ning viimaseks on 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt. 

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is:
https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 14.september kell 05:46