EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika avaregatt jätkus Roomassaares heades võistlusoludes


Jakob Haud. Foto autor: Riina Ramst

Saaremaa Merispordi Seltsi regatil kestab tihe ja põnev võistlus EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja esimese etapi võidu nimel. Neljas paadiklassis seilavad 117 sportlast nautisid täna head purjetuult ning pilvede vahelt end ajuti näidanud päikest.

Tuul puhus täna eilsest veidi reipamalt, keskmiselt 7 m/s, kuid kippus pilvise taeva all trikitama, testides sportlaste oskust olusid õigesti lugeda ja enda kasuks pöörata.

Kaarel Paal (ESS Kalev Jahtklubi) säilitas Optimistil tublide sõitudega oma liidripositsiooni. Keith Luur (Pärnu Jahtklubi) on tõusnud teisele kohale ning kolmandaks on kerkinud Karsten Holter (PJK). Nii tüdrukute kui alla 13 aastaste arvestustes jätkab esikohal Helen Ausman (KJK).

Zoom8 paadil on hetkeseisuga parimat sõitu teinud Jakob Haud (Rein Ottosoni Purjespordikool). Eilne liider Maria Pihlas (Saaremaa Merispordi Selts) on praegu teisel positsioonil ning tema klubikaaslane Sander Puppart kolmas.

Klassis Laser 4.7 tänane päev esikolmiku järjestuses muudatusi ei toonud: Mihkel Šesterikov (SMS) on endiselt juhtimas Mikael Ristmetsa (ROPK) ja Maris Seersandi (Tallinna Jahtklubi) ees.

Laser Radialil püsib kõrgeimal kohal Tavo Annus (ROPK), järgnemas Madars Alvikis Lätist ning Georg Haud (ROPK). Radial klassile käesolev võistlus karikasarja etapiks ei ole.

Võistlejaid on Optimistil 56, Zoom8-l 36, Laser 4.7-l 11 ja Laser Radialil 14.

Saaremaa Merispordi Seltsi regatt kestab pühapäevani, mil sõidud on planeeritud algusega kell 11. Võistluse korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=55

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algab 30. maist 1. juunini Roomassaares toimuva Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Mihkel Šesterikov. Foto autor: Riina Ramst
Mihkel Šesterikov.
Foto autor: Riina Ramst
Avaldatud: 31.mai kell 03:25