Eigo Helimets võitis juuniorite jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel hõbemedali, Kevin Grass naases Poolast pronksiga


Eigo Helimets. Foto autor: Robert Hajduk

Kolm päeva kestnud juuniorite ja noorte jääpurjetamise maailmameistrivõistlused Poolas, Žnini järvel olid eestlaste jaoks edukad. Tartu Jahtklubi Merikotkas jääpurjetaja Eigo Helimets jäi rootslase Eddie Klemetsi järel napilt teiseks, edestades tihedas konkurentsis kolmandana lõpetanud Saaremaalt pärit Kevin Grassi.

Kui avapäeva järel hoidis Helimets 32 sõitja seas veel kuldmedali joont, siis võistluse teisel päeval tuli tunnistada rootslase Eddie Klemetsi paremust, kes viimase kahe sõiduga saavutas lõpptulemuseks 14 karistuspunkti Helimetsa 18 vastu. Kolmandale kohale sõitnud Grass lõpetas 30 punktiga ning temast jäi napilt maha pärnakas Keith Luur, kes lõpetas 31 punktiga. Esikümnesse purjetas eestlastest veel möödunud aasta juuniorite maailmameister Rasmus Maalinn, kes sel aastal saavutas kuuenda koha. Rene Riim Saaremaalt lõpetas võistluse 11. kohaga, Joosep Laus oli 15 ning Melvin Aasav sai 16. koha.

Hõbedale sõitunud Eigo Helimets jäi jääoludega rahule, kuid muutlikud ilmaolud mõjutasid siiski võistluse lõpptulemust. “Jääolud olid head kuigi järv ise oli suhteliselt väike, mistõttu oli võistlusala mõnevõrra piiratud,“ ütles Helimets lisades, et viimased kaks sõitu algasid väga muutlike ilmaoludega, mis tegi purje valiku keeruliseks. Paraku purje valik ei õigustanud ennast ja seetõttu tuli rootslase paremust tunnistada. Samas, uue masti ja kelguga, mis paadi kogu massi 8 kilo võrra kergendasid, jäi Helimets tihedas konkurentsis väga rahule. “Juuniorite tipp on väga tasemel. Iga sõiduviga maksab kohe kätte, kuid olen oma kiiruse leidnud ja loodetavasti suudan end ka täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel tõestada,” kommenteeris Tartu jääpurjetaja.

Kuni 16-aastaste Ice-Optimisti klassis toodi Eestisse kaksikvõit – Saaremaa merispordi seltsi kasvandik Georg Paomees saavutas tiimikaaslase Daniel Rüütli ees maailmameistrivõistlustel esikoha. Kolmandaks tuli poolakas Cezary Sternicki. Esikümnesse mahtus veel kaks eestlast – viienda koha sai Mark Paomees ning kaheksandana lõpetas Karla Luhar. Tüdrukute arvestuses tuli pronksmedalile Pärnu jahtklubi purjetaja Romi Safin, kes esimest korda omaealiste maailmameistrivõistlustel osales.  Üldarvestuses lõpetas Safin 17. kohaga.

Vahetult pärast maailmameistritiitlite jagamist selgitati kolme sõidu põhjal välja ka Euroopa meistrid juuniorite klassis, kus samuti teine ja kolmas koht kuulusid eestlastele vastavalt siis poodiumi teisel kohal Joosep Laus ning kolmandal Keith Luur. Esikoht kuulus ka seekord Rootsi esijuuniorile Eddie Klemetsile, kes Joosep Lausi edestas vaid nelja punktiga. Esikümnesse mahtus veel ka Rasmus Maalinn 5. kohaga ning Rene Riim 6. kohaga.

Kokku võitsid eestlased tiitlivõistlustelt 7 medalit: 1 kulla, 3 hõbedat, 3 pronksi. Kahes klassis purjetas Poolas tiitlivõistlustel 92 sportlast Eestist, Poolast, Lätist, Rootsist, USAst, Saksamaalt, Ungarist, Venemaalt ja Leedust.

Eigo Helimets, Rasmus Maalinn ja Rene Riim jätkavad võistlushooaega osaledes 20.02 algavatel täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel koos kaheksakordse maailmameistri Karol Jablonski, Põhja-Ameerika parima jääpurjetaja Ronald Sherry ning Eesti tippjääpurjetaja Vaiko Vooremaaga. Võistluste toimumiskoht ei ole veel heitlike ilmastikutingimuste tõttu lõplikult kinnitatud.

Tulemused:
DN JMM
Ice-Optimist MM
DN JEM

Fotod, autor Robert Hajduk

Allikas: Eesti Jääpurjetamise Liit

 

Avaldatud: 17.veebruar kell 11:24