Eestlased on avamerepurjetamise maailmameistrid!

4. augustil alanud ja täna oma finaali saanud avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused Kielis tõi Eestisse medalisaju!

Nädal aega väldanud võistlus tõi sportlastele karme ja kohati ekstreemseid ilmaolusid, päikest ja enam kui kümme tundi kestnud pika avamereetapi. Võistlusel osales kokku 111 meeskonda avamerejahtidel, mis olid vastavalt mõõtmetele jaotatud kolme võistlusgruppi. Eestlased näitasid viimase võistlussõidu lõpuvileni tugevat võitlustahet ja tegid nii mõnegi medalile pürgija elu karmiks.

Nädal aega pingutusi, rasket tööd ja võetud riske tasus ära. Eesti on maailma purjetamise absoluutses tipus!

Eestist osales võistlusel 11 jahti.

Pärnu jahtklubi esindav avamerejaht  SUGAR 3, kapten Ott Kikkase juhtimisel näitas karmis konkurentsis kaasvõistlejatele oma meeskonna kindlat paremust ja saavutas üldarvestuses esikoha! Kaheksa punktiga jäi esikohast maha üldarvestuse teisele kohale samuti Eestlastest koosnev meeskond, Hiiumaalt  Jahtklubi Dago lipu all sõitev MATILDA 4 kapten Juss Ojalaga.

B Grupis saavutas KATARIINA II meeskond kapten Aivar Tuulbergi juhtimisel üldarvestuse kolmanda koha.

B grupi alamarvestuses, n-ö harrastajate grupis, kus võistlevad sportlased kes ei ole elukutselised sportalsed, saavutas esikoha Hiiumaalt pärit OLYMPIC meeskond, kapten Tiit Vihuli juhtimisel. Üldarvestueses oli nende koht B-grupis seitsmes.

Avaldatud: 12.august kell 06:20