Eestlased Baltic Cup poodiumil

John Kaju. Foto: EPL

2016 Baltic Cup finaaletapp peeti Lätis Liepajas. Võistlus langes seekord mitme surfi suursündmusega samale nädalavahetusele, mistõttu osalus oli tavapärasest pisut tagasihoidlikum. Kuid enamik favoriite olid kohal, sest augusti alguses peetakse ju samades vetes Formula Euroopa meistrivõistlused.

Formula klassis võitis Baltic Cup Läti etapi lätlane Janis Preiss. Tubli teise koha saavutas John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ja kolmandaks tuli Rytis Jasiunas Leedust. Kogu sarja võitis Janis Preiss, teiseks tuli John Kaju ja kolmandaks Janis Rencis Lätist. Igati väärika tulemuse saavutas ka Erno Kaasik, kes Lätis oli 6. ja sarja kokkuvõttes 7. Meie noored formulistid Läti etapil ei osalenud, kuid sarja kokkuvõttes poiste kõrged positsioonid säilisid. U20 esikoha saavutas Karl-Erik Saarm ja kolmanda koha Tristen Erik Kivi.

Baltic Cup Formula klassi tulemused: Läti etapp ja sarja koond.

Techno 293 klassis osales eestlastest finaaletapil Raul Mihkel Anton, kes saavutas U17 poiste seas neljanda koha. Sarja kokkuvõttes säilitasid eestlastest väljapaistvad positsioonid U15 vanusearvestuse tüdrukud. Esimese koha saavutas Lola Maria Pärna, teise Marili Ringo ja kolmanda koha Margaret Kalm. Kõik tüdrukud on Tallinna Purjelauakooli noored. Poistest säilitasid kõrged positsioonid vennad Schneiderid. Daniel Schneider saavutas U15 vanusearvestuses kolmanda koha ja Gregor Schneider tuli U17 seas kolmandaks. Poisid on samuti Tallinna Purjelauakooli noored.

Lola Maria Pärna. Foto autor: Raul Harro
Lola Maria Pärna.
Foto autor: Raul Harro

Baltic Cup Techno293 klassi tulemused: Läti etapp ja sarja koond.

Purjelaua olümpiaklassis RS:X saavutas sarja esikoha leedukas Karolis Zakauskas. Teise koha saavutas Rainer Kasekivi (TPLK) ja kolmanda koha Marcus Pertelson (TPLK). Naiste arvestuse võitis Ingrid Puusta (NYCS), järgnesid Keitija Birzule Lätist ja Keit Järve (NYCS). U19 vanusegrupi parimaks tuli Roomet Riho Pung (TPLK). Teist ja kolmandat kohta jäid võrdsete punktidega jagama Keitja Birzule ja Rasmus Pertelson (TPLK).

Ingrid Puusta. Foto autor: Raul Harro
Ingrid Puusta.

Baltic Cup RS:X klassi tulemused: sarja koond.

Lohede Formula Kite klassis saavutas finaaletapi esikoha ja sarja võidu Madis Kallas.

Baltic Cup Formula Kite klassi tulemused: Läti etapp ja sarja koond.

Avaldatud: 14.juuli kell 08:44