Eesti Purjetamisliiga teise etapi võitis Eesti Match Race Liidu meeskond


Eesti Purjetamisliiga 2. etapp Kakumäel Foto autor: Piret Salmistu

GALERII, fotode autor Piret Salmistu
Tekst: Piret Salmistu

Nädalavahetusel toimus Tallinnas Haven Kakumäel tänavuse Eesti Purjetamisliiga teine etapp, mis selgitab hooaja lõpuks Eesti parima klubivõistkonna, kes pääseb järgmisel aastal võistlema maailma liigapurjetamise karusselli. Kevadel osalema registreerunud kaheteistkümnest võistkonnast osales üksteist ja võidu võttis seekord Eesti Match Race Liidu meeskond koosseisus Mati Sepp, Karl-Hannes Tagu, Rufus Rytövaara ja Aleksei Zigadlo.

Liiga teisel etapil olid kohal kolm tiimi Saaremaa Merispordi Seltsist, neist üks noortetiim; Tallinna Jahtklubi vaid tüdrukutest koosnev noortetiim; Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolist kaks noortetiimi, Pärnu Jahtklubi Purjespordikoolist ja Haapsalu Jahtklubist kummastki üks noortetiim, Jahtklubi Dago, Jahtklubi Meltemi ja Eesti Match Race Liidu tiim. Eesti Purjetamisliiga võistlusteate järgi kvalifitseerub noorte võistkonnaks tiim, kus vähemalt kolme liikme keskmine vanus ei ületa 21 eluaastat.

Osalejate nimekiri

Laupäev Kakumäe sadamas algas koosolekuga, kus peavõistlusjuht Madis Ausman rääkis võistluse korraldusest merel, vahekohtunike pealik Marko Saarlaid tuletas meelde purjetamisreeglite järgimise olulisust, ning peakorraldaja Indrek Ilves ja peasekretär Anna-Liisa Talts rääkisid võistlusega seonduvast olmest ja praktilisest poolest.

Kella 10 ajal oldi aga sadama muuli taga merel ja võistlus võis alata. Võistluses kasutatakse kuut  samatüübilist kiiljahti BluSail, millel iga lühikese 10-15-minutilise sõidu järel sõidab järgmine võistkond vastavalt sõitude tabelile ehk pairing listile. Üks võistlussõit koosneb siis kahest stardist, kus kõik meeskonnad omale vastava sõidu punktid kirja saavad. Et aga meeskondi käidi vahetamas sadamas, võttis see kõik kokku aega ja esimesel võistluspäeval anti kokku kaksteist starti, ehk peetud sai kuus sõitu. Reibas 6-7 m/s puhunud tuul ja kerged lained pakkusid igati häid purjetamistingimusi.

Eesti Match Race Liidu meeskond Foto autor: Piret Salmistu
Eesti Match Race Liidu meeskond
Foto autor: Piret Salmistu

Esimesel päeva lõpetasid võrdse arvu punktidega Eesti Match Race Liidu meeskond Mati Sepaga roolis ja Jahtklubi Dago meeskond, roolimeheks Kaarel Kruusmägi. Kummalegi tiimile kogunes neli sõiduvõitu ja kaks teist tulemust.

Kolmandal kohal 13 punktiga lõpetas päeva Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim, Helen Paisiga roolis, vaid punktiga jäi maha Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim, roolimeheks Keith Luur.

Pühapäeva Kakumäe sadamas heisati pärast hommikust koosolekut edasilükkamise lipp, sest ilm oli küll kena ja suvine, kuid tuuletu. Kolm tundi tuli kaldal oodata enne kui õhk liikuma hakkas ja oli mõtet merele minna. Kuna viimast starti sai reeglite järgi anda kella neljani pärastlõuna, siis palju aega purjetamiseks paraku ei jäänud. Lisaks hakkas enne kl kolme ka tuul kõvasti keerutama, vaikis ja ei lasknud pidada rohkem kui kolm sõitu. Nii sai regati koguseeriaks üheksa võistlussõitu.

Jahtklubi Dago meeskond Foto autor: Piret Salmistu
Jahtklubi Dago meeskond
Foto autor: Piret Salmistu

Eesti Match Race Liidu meeskond võitis teisel päeval kõik sõidud ja kindlustas endale etapi võidu 11 punktiga. Jahtklubi Dago meeskond sai kirja kohad 2-3-4 ja tuli 17 punktiga teisele kohale. Tasavägine duell Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli ja Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli vahel lõppes võrdsete punktidega, kuid paremad kohad seerias andsid Pärnu tiimile kolmanda koha ja esimese etapi võitja Kalevi Jahtklubi Purjespordikool sai seekord neljanda tulemuse.

Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim Foto autor: Piret Salmistu
Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim
Foto autor: Piret Salmistu

1. Eesti Match Race Liit – Mati Sepp, Karl-Hannes Tagu, Rufus Rytövaara ja Aleksei Zigadlo 11 punkti
2. Jahtklubi Dago – Kaarel Kruusmägi, Marek Harjak, Rando Randmaa, Meelis Kosk – 17 punkti
3. Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim – Keith Luur, Markus Kostabi, Hendrik Holtsman, Karel Ratnik – 20 punkti

  Noortetiimide esikolmik:
1. Pärnu Jahtklubi Purjespordikool – Keith Luur, Markus Kostabi, Hendrik Holtsman, Karel Ratnik – 20 punkti
2. Kalevi Jahtklubi Purjespordikool – Helen Pais, Ago Rebane, Helen Ausman, Veronika Kuvatova – 20 punkti
3. Tallinna Jahtklubi – Maris Seersant, Maria Katariina Roihu, Johanna Triinu Kažjava, Eliise Raamat, Katarina Sofia Jõgi – 30 punkti

Tulemused

Kahe etapi kokkuvõttes juhib nüüd Eesti Purjetamisliiga 2019.a hooaega Jahtklubi Dago meeskond nelja punktiga, Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim on viie punktiga teisel kohal ning kolmandal kohal kaheksa punktiga Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim. Sama arvu punktidega on neljandal kohal Saaremaa Merispordi Seltsi meeskond.

Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim Foto autor: Piret Salmistu
Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli noortetiim
Foto autor: Piret Salmistu

Koondtulemused

Eesti Purjetamisliiga otsustavad sõidud peetakse 28.-29. septembril Lennusadamas.

 

 

Avaldatud: 09.juuli kell 02:33