Eesti Purjetamis Liiga esimesel etapil Haapsalus näitasid oma tugevust noorte meeskonnad


Eesti Purjetamise Liiga 2023 I etapp peeti Haapsalus 19.-21.05.2023, kus meie uue partneri ja suurtoetaja RS Sailors Estonia RS21 uute paatidega läks stardiliinile kuus võistkonda. Suur rõõm on, et neist kuuest võistkonnast olid pooled noorte võistkonnad!
Reedesel proovipäeval sai juba selgeks, et paadid on kerged ja kiired ning hästi liikuvad ja mis kõige tähtsam, täiesti võrdsed! Esimese päeva lõpuks oli iga paat saanud nii esikohti kui jäänud ka viimaseks, seega kõik tulemused olid purjetajate ja õnne kätes. Eesti Purjetamise Liiga I etappi kimbutas küll vaikne tuul, mistõttu nii laupäeval kui pühapäeval tuli esimese stardiaega mõned tunnid edasi lükata aga kui juba veele mindi, siis sai mõlemal päeval tehtud 7 sõitu.
Laupäevane võistluspäev sai traditsioonilise grillipeoga kokku võetud, kus juttu jätkus kauemaks. EPL üks eesmärke on ka purjetajate omavahelise suhtluse elavdamine: veepeal ollakse konkurendid aga kaldale tulles, vahetatakse muljeid, kogemusi ja tutvusi ning väiksema pagasiga purjetajad õpivad proffidelt ning vanemad saavad noortelt uusi trikke. Ja ka vahekohtunikud ei jää eemale vaid seletavad olukordi rahulikult grillahju juures üle.
EPL I etapivõidu koju viinud Tallinna Jahtklubi noortetiimi muljed on ainult ülevad. Kapten Rufus Rytövaara räägib: „ Tõeliselt äge oli sõita selliste uute ja sportlike paatidega! Võit tuli meile kuna oleme kõik koos enne sõitnud ning tiimitöö on paika treenitud. Kõigil meie liikmetel on tugev svertpaadi kogemus ning kogemus pluss hea tiimitöö oligi edu aluseks. Haapsalu asukohana saab vaid kiidusõnu – nii hea on vahelduseks Tallinnast või Pärnust eemale saada ning loodetavasti toimub peagi veel võistlusi Haapsalus!„
Rufus ise alustas kunagi oma purjetajakarjääri Haapsalust ning topelt magus oligi see võit, mis nädalavahetusel tuli just selles samas lahes, kus kõik alguse sai.
Järgmine etapp peetakse Tallinnas taas RS21 paatidega ning ootame seekord suuremat osavõttu ja ühetgi okast või teist võistlust ei peaks samal ajal kalendris olema.
Lõplikud tulemused selgusid alles viimase ehk 14. Sõiduga. Eesti Purjetamise liiga I etappi esikolmik on:
1. Tallinna Jahtklubi noortevõistkond, kus kapteniks Rufus Rytövaara ja võistkonnas Maris Seersant, Tobias Reiter ja Robin Juul.
2. Saaremaa Merispordi Selts noortevõistkond, kapten Georg Paomees ja meeskonnas veel Joosep Laus, Peeter Kaju ja Daniel Rüütel.
3. Tilgu Sadama Jahtklubi meeskond kapten Margus Haud ning meeskonnas Juuso Roihu, Henri Roihu ja Margus Köst.
Osalesid veel Pärnu Jahtklubi Purjespordikool noortevõistkond, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Kalevi Jahtklubivõistkonnad.
Ei saa mainimata jätta ka meie sponsoreid ja abilisi, kes aitasid EPL I etappi läbi via:
• Kenno Kink ja jaht Aquila koos Peeter Zolotoviga
• Marinepool
Multilift UV
• Westmeri sadam
• Tormi ema, kes maitsva kringi küpsetas
– Eesti Purjetamise Liiga 2023 I etapi tulemused ja muu info on leitavad siit: https://www.manage2sail.com/et-EE/event/EPLI2023…   – – Rohkem pilte Haapsalu Jahtklubi lehelt (fotograaf Kenno Kink): https://hjk.ee/jahtklubide-liiga-1-etapp/
– Eesti Purjetamise Liiga Facebooki leht: https://www.facebook.com/EstonianSailingLeague
– Eesti Purjetamise Liiga 2023 II etappile saab registreeruda siin: https://www.manage2sail.com/et-EE/event/EPLII2023#!/classes
– RS Aero Eesti tegemistest saab lugeda siin. https://rssailors.ee/paadid/rs-aero
Kokkuvõte: Piret Ausman
Avaldatud: 23.mai kell 06:16