Eesti purjetajad osalesid Aarhusis 2018 MM-i testvõistlusel

Ingrid Puusta. Foto autor: Jesus Renedo

Taanis Aarhusis peeti 2018. aasta purjetamise olümpiaklasside maailmameistrivõistluste testvõistlus Aarhus Sailing Week, kus sportlased said järele katsuda 2020 Tokyo Olümpiamängude esimeseks kvalifikatsiooniregatiks oleva MM-i võistlusveed.

Eestlastest tegi võistlusel kõrgeima tulemuse naiste RS:X klassis sõitev Ingrid Puusta (NYCS), kes saavutas üheksa sõidu kokkuvõttes 11. koha. Puusta skoori kogunesid 10., 3., 6., 9., 8., 14., 9., 16. ja 17. resultaat. Klassis oli parim hollandlanna Lilian de Geus.

Finnil purjetav Deniss Karpak (KST) finišeeris sõitudes 21., 27., 13., 19., 11., 7., 18., 15., 20. ja 8. tulemusega ning lõppkokkuvõttes kuulub talle 15. koht. Võitjaks seilas end Nicholas Heiner Hollandist.

Deniss Karpak Foto autor: Robert Devaes
Deniss Karpak
Foto autor: Robert Devaes

Naiste 49erFX skiffil võistlevad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) lõpetasid tiitlivõistlused 14. tulemusega, olles saanud sõitudest kirja 17., 17., 12., 13., 8., 5., 14., 11., 15., 13., 11. ja 14. resultaadi. Võidukas oli Taani naiskond Jena Hansen ja Katja Salskov-Iversen.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp Foto autor: Riina Ramst
Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp
Foto autor: Riina Ramst

Meeste RS:X purjelaual sai Rainer Kasekivi (TPLK) 45. koha (finišitulemused 39, 39, 44, 45, 43, 38, 44, 46, 44). Esikoha saavutas prantslane Louis Giard.