Eesti purjetajad liituvad „Tagasi kooli“ algatusega


logo

Eesti Jahtklubide Liit liitub „Tagasi kooli“ algatusega, et alustada purjetamise kui spordiala ja eluviisi tutvustamist Eestimaa koolides.

Möödunud nädalal toimus „Tagasi kooli“ fookusnädal, mille raames sajad eestlased jagasid noortele oma kogemusi. See on kahtlemata suurepärane võimalus ka purjetajatele alustada koolidega tihedamat koostööd ning panna noortes idanema purjetamise seeme.

Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein ütles, et purjetamine on Eestis tõusuteel ning spordiala peidab endas palju seni avastamatut. „Purjetamine õpetab noortele iseseisvat mõtlemist, otsustamist, loodusega kooskõlas elamist ning kannatlikkust ja vastupidavust. Usun, et iga lapsevanem tahab just neid omadusi oma lastes arendada ja kasvatada. Lisaks soovile populariseerida purjetamist kui elustiili ning Eestit kui mereriiki ja ka kõikide eelnimetatud heade põhjuste tõttu otsustasimegi liituda „Tagasi kooli“ meeskonnaga, kelle kaasabil alustame kevadel purjetamise tutvustamist Eestimaa koolides. Purjetajate kogukonnas on palju tegijaid, kellel kõigil oma lugu rääkida ning kes kõik saavad olla noortele heaks eeskujuks – olgu nad siis olümpiamedalite võitjad vennad Tõnisted, ekstreempurjetaja Jaanus Tamme, tänased olümpiamedalilootused Deniss Karpak ja Karl-Martin Rammo, avamerepurjetamise tiitlivõistlustelt medaleid toonud tipptegijad või ka mõnusa hobipurjetamisega tegelejad,“ lisas Elstein. 

„Tagasi kooli“ eestvedaja Triin Noorkõiv sõnas, et täna ei olegi spordivaldkonna esindajaid, kellega saaks algatus süsteemset koostööd teha: „Meil on väga hea meel  tervitada Eesti Jahtklubide Liitu ning alustada purjetajatega sügavamat koostööd, et purjetamine kui eluviis noorte teadvusesse viia ning noored merele tuua.”

Eesti Jahtklubide Liit (EJL) koondab enda alla 38 liiget – nii jahtklubid, purjespordikoolid, klassiliidud kui ka seltsid – ja need liikmed esindavad ca 2500 purjetamise- ja meresõpra. Liidu missiooniks on purjespordi ja huvimeresõidu arendamine Eestis. Tegutsetakse silmas pidades visiooni, et purjetamise kandepind on lai ja purjespordi tase on kõrge – Eesti on mereriik. EJLi toetajad on Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Loots ja NG Investeeringud.

“Tagasi kooli” on kodanikualgatus, mille eesmärk on tugevdada Eesti koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd. Algatuse raames kutsutakse koolidesse tunde andma ja kogemusi jagama külalisõpetajaid – tegusaid kodanikke, lapsevanemaid, vilistlasi, üliõpilasi ja kõiki neid, kes soovivad koolielus kaasa lüüa. Külalisõpetajate tunnid vahendavad õpilastele praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest eluvaldkondadest, aidates kaasa hariduse mitmekesistumisele. Õpetajatele loob “Tagasi kooli” olulist väärtust uue õppekava eesmärkide täitmisel ning koostöövõrgustiku laiendamisel inimestega, kes soovivad anda oma panuse uue põlvkonna arengusse. ”Tagasi kooli” strateegiline partner on Swedbank.

Avaldatud: 24.veebruar kell 02:27