Eesti meistrid jääpurjetamises on Karl Ader ning Olev Oolup ja Andrus Padu


Foto: Jaak Nirgi

Täna selgusid Saaremaal Orissaares Eesti meistrid jääpurjetamise klassides Ice Optimist ja Monotüüp XV.  Klassis Ice Optimist riputati kuldne medal kaela Karl Aderile (Saaremaa Merispordi Selts). Monotüüp XV grupis hoidsid juba esimesest päevast liidrikohta tiitlikaitsjad Olev Oolup ja Andrus Padu (Jahtkulbi Dago). Oolup / Padu paatkond pälvis lisaks meistritiitlile ka Erik von Holsti rändkarika. DN-klassis tõusis kõrgeimale pjedestaaliastmele Argo Vooremaa (Kalevi Jahtklubi), DN-juunior klassis Eigo Helimets (Jahtklubi Merikotkas).

Eile Orissaares alanud kahepäevastel võistlustel peeti täna kolmes jääpurjetamisklassis teine ja ühtlasi viimane võistluspäev. Kokku õnnestus kahe päeva jooksul kõikides gruppides teha piisav arv sõite –  Monotüüp XV klassis kuus; DN-klassis seitse; klassis Ice Optmisist kümme. Kui esimesel päeval sai iga paadiklass ületada finišijoone viiel korral, siis tänane tuuline ilm ja raskemad ilmaolud tingisid asjaolu, et kõiki esialgu kavandatud sõite ei olnud siiski võimalik teha. 

Pjedestaalikohtadele võideldi end kahe päeva jooksul toimund sõitude põhjal järgmiselt:
Ice Optimist: Karl Ader (14punkti), Jorgen Kuivonen (16 punkti), Lisbeth Taggu (17 punkti).
Monotüüp XV: Olev Oolub / Andrus Padu (7 punkti), Robert Skiwinski / Peeter Siniväli (10 punkti), Bernhard Rost / Ergo Kosk (13 punkti).
DN-klass: Argo Vooremaa (9 punkti), Vaiko Vooremaa (13 punkti), Artis Berzins (14 punkti).
DN-juunior; Eigo Helimets (35 punkti), Joosep Laus (59 punkti), Rasmus Maalinn (60 punkti).
 
Erik von Holsti Karikavõistlustega meenutatakse Monotüüp-XV jääpurjekaklassi konstrueerijat Erik von Holsti. Erik von Holst sündis 30. augustil 1894 aastal Vaivara vallas baltisakslaste perekonda. Ta oli kuulus purjetaja ja jahtide konstrueerija, kes esindas purjetajana Eestit Olümpiajoll klassis 1936. aastal toimunud suveolümpiamängudel. Kõige kuulsam tema poolt konstrueeritud jääpurjekaklass Monotüüp-XV (1932.a) on aktiivselt tegev klass ka tänapäeval.
1

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Sportland, Matek ja LTT.

Avaldatud: 18.märts kell 09:00