Eesti meeskond võitis Match Race EM-il hõbeda


Mati Sepa meeskond. Foto autor: Keiti Väliste

Taanis Svendborgis peetud matšpurjetamise lahtistel Euroopa meistrivõistlustel saavutas Eesti võistkond Mati Sepa juhtimisel 2. koha.

Eesti tiimi algus oli väga konarlik ja alagrupist pääsesime edasi viimase otsustava sõidu võiduga võistluste suurfavoriidi, taanlase Joachim Aschenbrenneri vastu. Kohanemine kohaliku keeruka tuule ja väga tugeva hoovusega võttis oma aja. Veerandfinaali ja poolfinaali aga läbisime kindlalt 3:0 võitudega vastavalt Austria ja Itaalia võistkonna vastu. Finaalis kohtusime uuesti Aschenbrenneriga ja seekord jäi pärast pikka viiesõidulist lahingut peale Taani võistkond seisuga 3:2. Kokkuvõttes õnnestus meil võita Eesti esimene tiitlivõistluste medal väga pika ajaloo ja traditsioonidega Match Race purjetamises,” rõõmustas eestlaste paatkonna roolimees Mati Sepp.

Hõbemedalid välja teeninud tiimis võistlesid lisaks Mati Sepale Ago Rebane, Janno Hool ja Karl Kolk.

Euroopa meistriteks tulid taanlased Joachim Aschenbrenneri juhtimisel ning pronksised autasud läksid itaallastele, kelle tiimi roolimeheks Valerio Galati. Kokku võistles 12 meeskonda.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 15.august kell 11:31