Eesti Lohesurfiliit tunnustas hooaja parimaid lohelaudureid


TT:R klassi medaliomanikud - vasakult alates: Jane Aluve, Madis Kallas, Kerli Otti, Kaur Filippov, Martti Ainola - ning õhtujuht Marek Sadam. Foto autor: Toomas Kõuts
20. novembril tunnustas Eesti Lohesurfiliit hooaja parimaid surfareid, koostööpartnereid ja toetajaid ametlikul surfihooaja lõpetamisel.
 
2015. aasta on olnud tuuline ja suurepärane surfiaasta. Terve suve puhusid tuuled ja suur osa surfareid ei ole Eestis nii palju merele saanudki kui sellel aastal. Tuule poolt õnnistatud aastat koos tähistama tuldigi.
 
“Surfaritel oli hea aasta ja Eesti Lohesurfiliidul oli samuti suurepärane aasta. Oleme liikunud samm-sammult oma eesmärkide poole ning selleks oleme teinud koostööd ala eestvedajate, surfiklubide, koostööpartnerite, vabatahtlike ja toetajatega. Muutusime sellest aastast juriidilist liikmete liiduks ja esindame juba 13 surfiklubi üle Eesti. Oleme endiselt noor ala, aga tänu lohesurfi populaarsusele oleme kiirelt arenenud,” võtab hooaja kokku Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.
 
Hooaja jooksul algatati erinevaid projekte, millest eelkõige võiks esile tuua surfiklubide toetusprogrammi. Liidu toel renoveeriti kubisid, soetati varustust ja aidati korraldada noortelaagreid. Samuti püstitati lohesurfaritele Maxwave Surfikeskusesse tuulemõõtja, mis näitab täpset tuuleinfot otse Pärnu rannast. Veel toetati võistluste korraldajaid ja sportlasi, kes esindasid Eestit maailmameistrivõistlustel.
 
Hooaja ametlikul auhinnagalal antakse traditsiooniliselt üle suve jooksul korraldatud Eesti meistrivõistluste võitjatele Eesti Olümpiakomitee medalid. Selle aasta medaliomanikud klasside järgi olid:
Lohealaua vabastiil: 1. koht Raigo Piho, 2. koht Priidu Null, 3. koht Martti Ainola
Lohelaua TT:R mehed: 1. koht Martti Ainola, 2. Kaur Filippov 3. koht Madis Kallas
Lohelaua TT:R naised: 1. koht Kristi Pähklimägi, 2. koht Kerli Otti, 3. koht Jane Aluve
Lohelaua kiirussõit: 1. koht Erkki Soosaar, 2. koht Olavi Ollino, 3. koht Silver Kattai
 
Üle anti ka Eesti kiirusrekordite tunnistused:
Erkki Soosaar – 1*10 sek- 75,35 km/h Eesti, Saaremaa, Koovi 22.10.2015
Olavi Ollino – 1 tund- 42,16 km/h Eesti, Pärnu 12.06.015
 
Aasta parimateks tunnistati Eesti Lohesurfiliidu poolt:
Aasta Surfar – Kristiin Oja, kes on maailmatasemel vabastiili sõitja ja hoiab MM-il 9. kohta.
Aasta Purjetaja – Ranno Rumm, kes tõi läbi aegade parim tulemuse Formula Kite MM-ilt. Koht kuldlaevastikus ja kokkuvõttes 30. koht. Baltic Cup üldarvestuse 2. koht.
Aasta Tegu – Surfiklubide toetusprogramm ja Pärnu tuulemõõtja Maxwave Surfikeskuses.
Aasta Surfiklubi – Kite Team Estonia – tulemused Formula Kite MM-il kuldlaevastikus ja hõbelaevastikus, Eesti meistrivõistlustelt 2 hõbemedalit, 2 pronksi ja üks neljas koht.
 
Algatuse Lohelaudur 2015 – check in! Noorim Lohelaudur auhinna pälvis Alan Villo. Staažikaima lohelauduri eriauhinna said Heikki Gross, Martti Ainola ja Indrek Ahun.
 
Eesti Lohesurfiliidu toetajad: Nelja Energia, Maxwave, Skone, Almic.
Avaldatud: 24.november kell 12:44