Deniss Karpak püsib Mallorca MK etapil 3. kohal


Deniss Karpak. Foto autor: Pedro Martinez / Princesa Sofia

Purjetamise Maailma Karika Mallorca etapil algasid täna finaalsõidud. Meie purjetajatest jätkab Deniss Karpak endiselt suurepärasel kolmandal kohal.

Järjekorras kolmas võistluspäev algas juba tavapäraseks saanud edasilükkega. Esimesed stardid oli võimalik anda lõuna paiku, kiirusega keskmiselt 6-8 m/s puhunud kagutuules, mis oli aga väga ebastabiilne ning hakkas hiljem taas nõrgenema. Sellistes oludes tuli korraldajatel võtta vastu otsus osades klassides täna võistlussõidud ära jätta.

Finn klassi kuldgrupis olid Deniss Karpaki (Karpak Sailing Team) saagiks 5. ja 26. tulemus ning sellega püsib ta kõrgel 3. kohal. Samas finaalgrupis purjetava Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) resultaatide seeria täienes 34. ja 38. kohaga ning kokkuvõttes on Väinsalu positsiooniks hetkel 30. Finnil on tõusnud juhtima britt Giles Scott.

Laser Standard, Laser Radial ja naiste RS:X klassides, samuti 49erFX klassi hõbe- ning 49er klassi pronkslaevastikus, kus samuti meie sportlased on esindatud, täna võistlussõite ei toimunud.

Naiste RS:X klassis on Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) 19. positsioonil. Esikohal paikneb hiinlanna Peina Chen.

Laser Standardil finaaliks kuldlaevastikku kvalifitseerunud Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) on seega endiselt 41. ja Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) 55. kohal. Liidriks on brasiillane Robert Scheidt.

Laser Radialil kuldfliidis jätkav Anna Pohlak (TJK) on 44. positsioonil. Juhtimas on hollandlanna Marit Bouwmeester.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) on 49er FX klassis 36. kohal. Liidripositsioonilt jätkab Brasiilia paatkond Martina Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

49er’il on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYC) 71. positsioonil. Juhivad Peter Burling ja Blair Tuke Uus-Meremaalt.

MK etapp kestab laupäevani, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Trofeo Princesa Sofia nime kandvale regatil võistleb kokku 1130 purjetajat, esindades 55 riiki. 2013. aasta kümnest purjetamise olümpiadistsipliini maailmameistrist on kohal üheksa, lisaks neile ka olümpiamedalistid, erinevate klasside maailma tipud ja Rio de Janeiro Olümpiale pürgijad.

Mallorca MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/

ISAF Maailma Karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. Kolmas osavõistlus peeti 25. jaanuarist 1. veebruarini USA-s Miamis. 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal peetava võistluse järel lõppeb sari Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Avaldatud: 02.aprill kell 06:17