Deniss Karpak purjetab homme medalisõidus

Deniss Karpak.
Foto autor: Jesus Renedo/Princesa Sofia

Deniss Karpak. Foto autor: Jesus Renedo/Princesa Sofia

MK etapi eelviimane võistluspäev algas üsna tuuliselt – Mallorcal puhus loodetuul kiirusega 7-9 m/s, ühtlasi kimbutas purjetajaid vihmasadu. Päeva peale aga hakkas tuul vähehaaval vaibuma ning ka päike paistma. Vaikiv tuul oli väga muutlik ja häiris võistlussõitude läbiviimist.

Finn klassis plaaniti sõite pärastlõunasele ajale, kuid vaikiv tuul oli Finnide võistlusalal nii muutlik et sõite täna kirja ei saadud vaatamata kuue tunni jooksul tehtud üritamistele. Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) läheb homme esikümnele peetavasse medalisõitu 7. kohalt. Punktivahed neljandast kuni kümnenda kohani on väikesed nii et homme tuleb Denissil põnev võistlus. Samuti kuldfliidis võistelnud Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) lõpetas regati 31. kohaga. Medalisõidu eel juhib britt Giles Scott.

Laser Standardi kuldlaevastikus seilanud Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) asetus avaseeria viimaste tulemustega 3, 5 ja 46 regati lõppresultaadina 11. kohale. Treener Rein Ottoson ütles, et „Karl-Martin tegi väga hea regati ülitugevas konkurentsis. Ta kinnitas kuulumist maailma tugeva tuule sõitjate paremikku eilsetes sõitudes ning tegi täna samuti väga häid sõite. Viimase sõidu ebastabiilsetes tuuleoludes ei olnud õnne ning sellega kukkus Karl-Martin kaheksandalt kohalt üldkokkuvõttes kaheteistkümnendaks“. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) aga lisas täna oma skoori finaalsõitude grupis valestardi, 38. ja 52. koha ning tema MK etapi tulemuseks on 58. koht. Klassis on enne otsustavat medalisõitu liidriks horvaat Tonci Stipanovic.

Naiste RS:X klassis sai tänased võistlussõidud 21., 21. ja 35. kohaga lõpetanud Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) kokkuvõttes 18. koha. Juhtpositsioonil paikneb prantslanna Charline Picon.

Anna Pohlak (TJK), kes purjetas finaalsõitudes Radial klassi kuldlaevastikus, seilas üle finišiliini 31., 7. ja 35. kohaga ning asetus regati lõpptulemusena 39. kohale. Enne medalisõitu paikneb esikohal hollandlanna Marit Bouwmeester.

49erFX klassi hõbelaevastikus said Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) täna 17. koha ja teises sõidus vigastuse tõttu mitteosalemise ning nende jaoks lõppeb võistlus kokku 39. kohaga. Homse eel on juhtimas brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYC) 49er’ltäna vigastuse tõttu ei osalenud ning said lõpptulemusena 77. koha. Liidripositsiooni hoiavad uus-meremaalased Peter Burling ja Blair Tuke.

MK etapp lõppeb homme, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Trofeo Princesa Sofia nime kandvale regatil võistleb kokku 1130 purjetajat, esindades 55 riiki. 2013. aasta kümnest purjetamise olümpiadistsipliini maailmameistrist on kohal üheksa, lisaks neile ka olümpiamedalistid, erinevate klasside maailma tipud ja Rio de Janeiro Olümpiale pürgijad.

Mallorca MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/

ISAF Maailma Karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. Kolmas osavõistlus peeti 25. jaanuarist 1. veebruarini USA-s Miamis. 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal peetava võistluse järel lõppeb sari Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Avaldatud: 04.aprill kell 08:33