Deniss Karpak juhib Kieler Woche regatil


Deniss Karpak. Foto autor: Riina Ramst

Saksamaalalgas täna EUROSAF meistrite karikasarja neljandaks etapiks olev Kieler Woche regatt, kus Deniss Karpak on Finn klassis hoidmas liidripositsiooni.

Täna peetud kahes võistlussõidus saavutas Deniss Karpak (KST) võidu ja teise koha ning on kokkuvõttes regatti juhtimas. Samas võistlusklassis finišeeris Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) kaks korda viiendana ning on praegu 6. positsioonil.

Laser Radial klassis sai Anna Pohlak (TJK) võistluse avapäeval oma kvalifikatsioonigrupis 12. ja 3. koha ning on hoidmas 14. asetust. Juhib Tina Mihelic Horvaatiast.

Georg Haud (ROPK) lõpetas Laser Standardil tänased sõidud oma eelsõitude grupi 25. ja 24. resultaadiga ning paikneb 50. real, Martin Aruja (ROPK) aga on 35. ja 34. sõidutulemusega 70. positsioonil. Liidriks on sakslane Tobias Schadewaldt.

Võistlus vältab kolmapäevani, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat seilavad topeltpuktid andvas medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.kieler-woche.de/english/index.php

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peeti 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgnes 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimunud Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peeti 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche toimub 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 20.juuni kell 07:35