Deniss Karpak jätkab Mallorca MK-etapil 7. kohal


Deniss Karpak. Foto autor: Jesus Renedo/Princesa Sofia

Tänane päev Mallorcal oli väga vihmane ja tuuline. Hommikul 6-7 m/s puhunud lõunatuul lubas kõikidel klassidel merele minna ja plaanipäraselt sõitudega alustada. Pärastlõunal pöördus tuul edelasse, tugevnes kiiruseni 13 m/s ja hakkas lisaks sadama ka vihma. Elevust tekitas Palmale saabunud ja sinna kuni pühapäevani ankrusse jääv Ameerika lennukikandja „Harry S Truman“, mis otse võistlusala läheduses paiknedes oli väljakutseks ka korraldajatele, kuna võistlusradade paiknevusi tuli oluliselt muuta. Laupäevaste medalisõitude korraldamist lennukikandja kohalolu aga ei mõjuta.

Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) Finn klassi kuldgrupi tänastes sõitudes ja rasketes ilmastikutingimustes kirja 20. ja 10. finišitulemuse ning on enne homseid viimaseid avaseeria sõite positsioneerunud kokkuvõttes 7. kohale. Samuti kuldfliidis võistlev Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) lõpetas esimese sõidu 26. kohaga, kuid teises sõidus läks rasketes oludes paat ümber ja tegeleda tuli nii enda kui ka paadi päästmisega, tulemuseks  36. koht ning kokkuvõttes 31. positsioon. Finnidel on tänaseks kokku peetud 9 sõitu ja liidriks Giles Scott Suurbritanniast.

Laser Standardi kuldlaevastikus oli Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) täna hoopis paremas hoos ja sai skooriks 12., 13. ja kõrge teise koha ning tõusis üldkokkuvõttes 41. kohalt 16. kohale, Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) aga finišeerus 49., 53. ja 54. kohal ning on hetkel 58. positsioonil. Juhtpositsioonil paikneb pärast 8 sõitu brasiillasest 40-aastane maailmameister Robert Scheidt.

Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) tänasteks resultaatideks olid 21., 17. ja 20. koht ning tema leiab kokku 20. positsioonilt. Liidriks tõusis prantslanna Charline Picon.

Laser Radiali kuldgrupis seilav Anna Pohlak (TJK) avas finaalseeria tulemustega 38., 31. ja 38. Kokkuvõttes on ta hetkel 43. kohal. Radialil juhib võistlust ülekaalukalt hollandlanna Marit Bouwmeester.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) 49erFX klassi hõbelaevastikus tänases esimeses sõidus ei finišeerinud ja teises sõidus ületasid finišiliini 10ndana. Hetkel asetuvad nad 35. positsioonile. Esikohale on tõusnud brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

49er’i pronkslaevastikus võistlevad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYC) täna ei startinud ja on 76. kohal. Juhivad Peter Burling ja Blair Tuke Uus-Meremaalt.

MK etapp kestab laupäevani, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Trofeo Princesa Sofia nime kandvale regatil võistleb kokku 1130 purjetajat, esindades 55 riiki. 2013. aasta kümnest purjetamise olümpiadistsipliini maailmameistrist on kohal üheksa, lisaks neile ka olümpiamedalistid, erinevate klasside maailma tipud ja Rio de Janeiro Olümpiale pürgijad.

Mallorca MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/

ISAF Maailma Karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. Kolmas osavõistlus peeti 25. jaanuarist 1. veebruarini USA-s Miamis. 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal peetava võistluse järel lõppeb sari Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Avaldatud: 03.aprill kell 08:51