Deniss Karpak jätkab Hyeres 12. kohal


Deniss Karpak foto: Riina Ramst

Prantsusmaal Hyeres’is toimuval purjetamise maailma karika etapil on kahe päeva järel meie parimana Deniss Karpak endiselt 12. kohal. Kvalifikatsiooniseeria läbinud klassides pääsesid Karl-Martin Rammo ja Anna Pohlak kuldgruppidesse.

21.-26. aprillini toimuval kõrgetasemelisel võistlusel osaleb 1100 purjetajat 61 riigist, teiste hulgas arvukalt olümpiavõitjaid, maailmameistreid ning varasemate aastate maailma karika medaliste.

Täna hommikul startisid kiirusega 6-8 m/s puhunud tuules esmalt meie Laser Radial, 470 naised ja Finn klassides võistlevad sportlased. Laser Standardid ning naiste RS:X klass võistlesid pärastlõunal sarnastes oludes.

Finn klassis purjetas Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) täna välja resultaadid 13 ja 6 ning püsib üldkokkuvõttes 12. positsioonil. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) päeva tulemused olid 40 ja 25 ning kokku 37. asetus. Harles Liiv finišeeris 47nda ja 48ndana ning hoiab 50. kohta. Finnil on liidriks kreeklane Ioannis Mitakis.

Laser Standardil õnnestus Karl-Martin Rammol (ROPK/Tallinna Jahtklubi) lõpetada viimased kvalifikatsioonisõidud 7. ja 39. kohaga ning kokku 32. positsioon lubab tal homsest jätkata kuldgrupis. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) saagiks olid 56. ja 43. tulemus, ta on hetkel 102. kohal ja seilab edasi hõbelaevastikus. Juhib eelmise, ehk Mallorca MK-etapi võitja Tonci Stipanović Horvaatiast.

Marjaliisa ja Elise Umbi (Purjespordiselts Maru), kes võistlevad naiste 470 klassis, päeva tulemusteks olid 17. ja 18. koht ning naiskond on tõusnud 21. reale. Kõige tugevamad sõidud on seni teinud USA paatkond Anna Haeger ja Briana Provancha.

Anna Pohlak (TJK), kes täna sai kirja 29. ja 22. resultaadi ning omab eelsõitude kokkuvõttes 26. asetust, on Laser Radial klassis samuti kvalifitseerunud kuldfliiti. Esikohta hoiab belglanna Evi Van Acker.

Purjelauaklassis RS:X naised ületas Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) täna finišiliini 24nda, 28nda ja 37ndana ning paikneb hetkeseisuga 28. kohal. Juhtpositsioon kuulub hiinlasele Jiahui Wu’le.

Võistluse koduleht: http://swc.ffvoile.com/

ISAF maailma karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. Kolmas osavõistlus peeti 25. jaanuarist 1. veebruarini USA-s Miamis ning neljas 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal. Sari lõppeb Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Avaldatud: 22.aprill kell 05:57