Deniss Karpak alustas Palmal EUROSAF Meistrite Karika regatti liidrina


Deniss Karpak. Foto autor: Pedro Martinez / Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia IBEROSTAR

Hispaanias Palmal algas eile EUROSAF Champions Sailing Cup sarja osavõistluseks olev 48. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatt, kus on arvukalt esindatud ka Eesti purjetamiskoondis. Avasõitude järel on Deniss Karpak Finn klassis võistlust juhtimas.

Tublit minekut näidanud Deniss Karpak (KST) finišeeris regati esimestes sõitudes kolmanda ja teisena ning on nende tulemustega horvaadi Nenad Bugarini ja brasiillase Jorge Zarifi ees praegu Finn klassis juhtpositsioonil.

Kolme grupina võistlevas Laser Standard klassis oli Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) saagiks eilsetes sõitudes 4. ja 11. koht ning ta on kokkuvõttes 17. real. Juhib hispaanlane Joel Rodriguez.

Naiste RS:X purjelaual alustas Ingrid Puusta (NYCS) regatti oma kvalifikatsioonigrupi 12. ja 10. sõidutulemusega ning omab hetkel kokku 19. positsiooni. Klassis on liidriks Marta Maggetti Itaaliast.

49erFX skiffil võistlevad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) purjetasid üle finišiliini oma fliidis 7nda, 19nda ja 10ndana ning on kokkuvõttes 13. kohal. Juhtimas on Singapuri naiskond Kimberly Lim ja Cecilia Low.

Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK) seilasid 49er klassis oma kvalifikatsioonigrupis välja kaks 20. ja ühe 19. koha ning paiknevad 51. positsioonil. Parimat sõitu tegid avapäeval britid James Peters ja Fynn Sterritt.

Anna Pohlak (TJK) lõpetas Laser Radialil eilsed võistlussõidud oma eelsõitude laevastikus 27nda ja 28ndana ning on kokku 55. kohal. Juhib hollandlanna Maxime Jonker.

Meeste RS:X-il finišeeris Rainer Kasekivi (TPLK) avapäeval oma fliidis 46. ja 45. kohaga ning omab praegu 93. positsiooni. Esikohal on poolakas Pawel Tarnowski.

Võistlus kestab laupäeva, 1. aprillini, mil avaseeria põhjal selgunud iga klassi 10 parimat purjetavad medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Helly Hansen.

Avaldatud: 28.märts kell 08:27