August Luure ja Erki Laur tulid Tallinn Race’il F18 katamaraanide esimeseks


Lisatud fotol: F18 klassi võitjad August Luure ja Erki Laur. Foto autor: Riina Ramst

Purjeregati Tallinn Race teist võistluspäeva saatsid muutlikud tuuleolud, mille suutsid enda kasuks pöörata F18 katamaraaniklassis võitjaks tulnud August Luure ja Erki Laur. Skiffidel 49er ja 49erFX tulid päeva võitjateks Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik, kuid nende ja kahepaatide RS Feva ja 29er’i lõplikud tulemused selguvad homme pärast antud klasside finaalsõite.

F18 klassis oli võistlemas kokku neli meeskonda, kellest otse kuldfinaali fliidisõitude seeria parimatena pääsesid vaid August Luure ja Erki Laur (NYCS). Hõbefinaalist pääses neile konkurentsi pakkuma Jüri Saarnaki ja Rasmus Tamre (NYCS) paatkond. Otsustavas sõidus näitasid end tugevamatena siiski Luure ja Laur. Regati kolmanda koha said Oleg Egipte ja Vitali Vladimirov (NYCS).

49er ja 49erFX klasside tänase võistluspäeva esikoha said väga tihedas kuldfinaalis Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (TJK) soomlaste Oscar Sileni ja Arthur Thermani ees. Kolmanda tulemuse tegi Soome naiskond Noora Ruskola ja Camilla Cedercreutz.

49er klassi päeva parimad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik. Foto autor: Riina Ramst
49er klassi päeva parimad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik.
Foto autor: Riina Ramst

Skiffid, kellele Tallinn Race on Soome meistrivõistluste etapiks, võistlevad veidi erineva formaadi järgi. Kuldfinaalis on vastamisi lausa kuus tiimi, kellest viis on fliidisõitudest selgunud esiviisik ning viimasena lisandub hõbefinaali parim paatkond – täna Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepa (ROPK/TJK) näol, kes pidi kullasõidus leppima siiski 5. kohaga.

RS Feva ja 29er klassidele peeti täna maha neli fliidisõitu. RS Feva klassis tõusid juhtima Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK), teisel kohal paiknevad Oskar Tiidemann ja Georg Ristal (ROPK) ning kolmas positsioon on Mattias Andres Sooniste ja Anvar Seppa (PJK) käes.

29er klassis ei ole liidripositsiooni käest andnud Soome noormehed Juho Kotiranta ja Akseli Keskinen, kuid meie poisid Juuso ja Henri Roihu (TJK) on võrdse punktiarvuga endiselt neil ülitihedalt kannul. Kolmandad on lätlased Emils Ukass ja Roberts Vancovics.

Tallinn Race purjeregatil osaleb kõigis klassides kokku ligi 80 sportlast Eestist, Lätist ja Soomest.

Regatti peetakse erinevalt tavalistest purjetamisvõistlustest rannale väga lähedal ning seetõttu on sõidud ka kuival maal lihtsalt jälgitavad. Tänavu on Lennusadamasse paigutatud ka pealtvaatajatele mõeldud tribüünid, kust saab regatti eriti mugavalt jälgida. Regati kulgu kommenteerivad Kalev Vapper ja Finni klassi purjetaja Lauri Väinsalu.

Tänavu juba kuuendat korda toimuvat purjeregatti korraldab Eesti Jahtklubide Liit koostöös Lennusadama ja Tallinna linnaga.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Võistlussõitude ajakava:

Pühapäev, 19. juuli

10:30 29er 2 fliidisõitu (Lennusadama rada)
11:00 RS Feva 2 fliidisõitu (Noblessneri rada)
12:00 49er/49erFX 3 fliidisõitu (Lennusadama rada)
14:15 49er/49erFX finaalsõidud (Lennusadama rada)
15:30 RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
16:30 29er finaalsõidud (Lennusadama rada)
17:30 RS Feva, 29er, 49er/49erFX autasustamine

Regati kodulehekülg: http://www.tallinnamerepaevad.ee/uus/et/tallinn-race

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 18.juuli kell 07:13