Antigual lõppesid Optimist klassi maailmameistrivõistlused

Mia Marin Lilienthal. Foto autor: Riina Ramst

Antigua saarel toimunud purjetamise noorteklassi Optimist maailmameistrivõistlustel sai Mia Marin Lilienthal 152. koha ning Rico Robert Alliksoon lõpetas regati 192. kohaga.

Võistlejatel tuli tiitlivõistlustel rinda pista üpris keeruliste tuuleolude ja tugevate hoovustega. Mitmel päeval puhus ka päris kõva tuul, mis tõi endaga kaasa kõrge lainetuse.

Eesti noored Mia Marin Lilienthal ja Rico Robert Alliksoon purjetasid võistluse esimese kolme päeva jooksul peetud 6 kvalifikatsioonisõidu tulemuste alusel finaalsõitudes pronksgrupis. Pronksgrupile toimus 4 finaalsõitu ning kogu võistlusseeria kokkuvõttes kuulub Lilienthalile MM-i lõpptulemusena 152. ning Alliksoonile 192. koht.

Mia Marin Lilienthal.
Foto autor: Riina Ramst
Rico Robert Alliksoon. Foto autor: Riina Ramst
Rico Robert Alliksoon.

Maailmameistriks tuli kolmandat aastat järjest itaallane Marco Gradoni. Hõbemedali saavutas Richard Schultheis Maltalt ja pronksi teenis välja hispaanlane Jaime Ayarza.

8.-15. juulini toimunud Optimist klassi maailmameistrivõistlustel osales 255 purjetajat 65 riigist.

Võistluse kodulehekülg
Tulemused
Fotod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 16.juuli kell 09:45