Andres Laul ja Ain Roosma võistlesid F18 klassi MM-il


Andres Laul ja Ain Roosma Foto autor: Riina Ramst

Hispaanias San Pedro Pescadoris peetud katamaraaniklassi F18 maailmameistrivõistlustel tuli Eesti võistkond Andres Laul ja Ain Roosma üldarvestuses 80. ja seenioride seas 5. kohale.

Võistluse esimeses pooles toimunud kvalifikatsioonisõitude tulemuste alusel startisid Andres Laul ja Ain Roosma finaalsõitudes hõbegrupis, kus neil õnnestus kahel korral finišeerida esikümnes, mõlemal juhul kuuendana. 6 kvalifikatsiooni- ja 8 finaalsõidu tulemuste kokkuvõttes kuulub võistkonnale MM-i üldarvestuses 80. koht ja master ehk seenioride kategoorias 5. koht.

Maailmameistriteks tulid asutraallased Darren Bundock ja Conor Nicholas. Hõbemedalid kuuluvad kreeklastele Iordanis Paschalidisele ja Konstantinos Trigkonisele ning pronksise tulemuse saavutasid argentiinlased Cruz Gonzalez Smith ja Mariano Heuser. Seenioride arvestuse parimad olid taanlased Jan Hedmann Jensen ja Penelope Wyon. Regatil startis kokku 123 võistkonda.

Võistluse kodulehekülg ja tulemused
Fotod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 05.juuli kell 09:18