Algasid kahepaatide Volvo Euroopa meistrivõistlused. Eesti paatkonna avapäeva parimaks tulemuseks 18. koht

Juuso ja Henri Roihu. Foto: Maria Veessaar

Eile algasid Inglismaal 2012. aasta Londoni olümpiaregati vetes Volvo Euroopa meisitrivõistlused 2019 kahepaatidele. Eestit esindavad EMil Eesti Purjetamisakadeemia 49er klassi purjetajad Juuso ja Henri Roihu, kelle parimaks tulemuseks oli avapäeva kolmandas sõidus välja võideldud 18. koht.

Euroopa parimad kahepaaditiimid on terve selle nädala Weymouthis, kus toimub klasside 49er, 49erFX ja Nacra17 EM. Nüüd, mil Tokyo 2020 olümpiani on jäänud veidi rohkem kui aasta, on tunda, kuidas kõik purjetajad annavad endast absoluutse maksimumi ning  võistluste vetes on tunda tugevat konkurentsihõngu ja suurt võidutahet. Just selle võistluse tulemuste põhjal moodustatakse mitmete riikide kahepaadiklasside olümpiatiimid ning paljude purjetajate jaoks on Inglismaal võimalik võita enam kui vaid meistritiitel.

Avapäeval peeti 49er klassis neli sõitu. Eesti paatkond lõpetas esimese sõidu 26. kohal, teises sõidus ületati finišijoon 20ndana, kolmandas sõidus olid Roihud esikahekümne seas ning tulemuseks päeva parim, 18. koht. Neljas sõit lõppes aga päeva nõrgeima tulemusega, kohaks 28.

Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide treener Maria Veessaar võtab avapäeva kokku järgmiselt: “Raske päev oli. Puhus meretuul 7-10m/s. Täna võitis see meeskond, kes sai stardist kõige paremini minema ning suutis sõidu jooksul oma positsiooni ka säilitada. Meie poistel kahjuks stardid hästi ei õnnestunud, rajal jäime teistele alla, minek ei olnud kõige parem. Seetõttu on ka tänaste sõitude tulemused alles kahekümne piirimail.”

Juuso ja Henri Roihu on hetkel üldarvestuses 69. kohal. Avapäeva lõppedes on võistluse liidriks  Logan Dunning Beck ja Oscar Gunn Uus-Meremaalt, kes lõpetasid neljast eile peetud sõidust kolm esimesel positsioonil.

Volvo Euroopa meistrivõistlused 2019 kahepaatidele Weymouthis, Suurbritannias toimuvad 13.-19. maini. Esmaspäevast neljapäevani toimuvad kvalifikatsioonisõidud, reedest pühapäeva hommikupoolikuni finaalsõidud ning pühapäeval kell 15.00 kohaliku aja järgi peetakse medalisõit. Eestit esindavad EMil Eesti Purjetamisakadeemiasse kuuluvad Juuso ja Henri Roihu. Eesti tiimiga on kaasas Eesti Purjetamisakadeemia kahepaadi klassi treener Maria Veessaar.