Algasid 14. Tallinna Jahtklubi Karikavõistlused


Juuso ja Henri Roihu Foto: Ott Kallas

Täna algasid Lohusalus 14. Tallinna Jahtklubi Karikavõistlused, kus stardis rekordilised 207 noort purjetajat Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust. Lisaks karikavõistlustele peetakse klassis Optimist, Zoom8, Laser 4,7, Laser Radial ja Laser Standard ka Eesti meistrivõistluste arvestust.

Avakõnes tervitas Tallinna Jahtklubi kommodoor Egon Mats kõiki purjetajaid, treenereid, lapsevanemaid, kohtunike ning korraldajaid ning avaldas heameelt aasta-aastalt kasvava võistlejate ning väliskülaliste arvu üle. Tänavusel regatil on osalemas 51 purjetajat Lätist, Leedust ja Soomest.

Esimesel võistluspäeval peeti kõigis klassides 2 võistlussõitu. Kõige arvukama osavõtjate arvuga Optimist klassis näitasid esimesel päeval parimat minekut Martins Atilla Riia Jahtklubist, Radvilas Januolis Leedust ning parima eestlasena Marcus Univer Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Zoom8 klassis hoiab esikohta täna mõlemad sõiduvõidud võtnud Marie Pihlas Saaremaa Merispordi Seltsist, teine on Jakob Haud (ROPK) ning kolmas Julius Hendrik Tarand (ROPK).

Laser 4,7 klassis kuulub esikoht Daniel Tõeväljale (ROPK), teine on tema klubikaaslane Bo Aaron Kooser ning kolmas Mihkel Šesterikov (SMS). Tugevatasemelises Laser Radial klassi fliidis oli täna parim värske juunioride maailmameister Monika Mikkola Soomest. Teine koht kuulub Viktorija Andrulytele Leedust ning kolmas tema kaasmaalasele Milda Eidukeviciutele. Parima eestlasena on Anna Pohlak (TJK) neljandal kohal.

Olümpiaklassis Laser Standard asus esimese päeva järel juhtima Karolis Janulionis Leedust. Võrdse arvu punktidega on meie põhjanaaber Kaarle Tapper teisel kohal. Kolmas koht kuulub täna samuti soomlasele Mattias Lindforsile. Parima eestlasena on Kaarel Kruusmägi (SMS) viiendal kohal.

Ainsas kahemehe paadiklassis tegid parimad sõidud õdede-vendade paatkonnad. Esikohal on Tallinna Jahtklubi purjetajad Juuso ja Henri Roihu. Teisel kohal on Cecilia ja Catharina Sandman Soomest ning kolmandal Ardi ja Paul Bogdanov (TJK).

Tallinna Jahtklubi karikavõistluste koduleht: http://tjk.ee/index.php?lang=et&page_id=124

Tallinna Jahtklubi Karikavõistluste toimumist toetavad NG Investeeringud, Matek, Lasita Aken, Elke Auto, Mustakivi Auto, Nordecon, Aeroc.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 29.august kell 09:11