A. Le Coq 60. Muhu Väina regat jõudis Eesti Meedia etapiga Kihnust Pärnusse supertingimustes


LYS I grupp - Ain-Eke Jalasto meeskond jahil Fanatic (EST239) Kalevi Jahtklubist. Foto autor: Ardi Truija/Postimees

Täna olid A. Le Coq 60. Muhu Väina regatist osavõtjatel  taas suisa supertingimused purjetamiseks. Hommikust alates ca 10 sõlme ehk 5 m/s tuult ja mõnus päiksepaiste, mis kestis kuni õhtuni välja. Purjetajaid ootas täna ees etapp Kihnust Pärnusse. Etapi auhinnad pani välja Eesti Meedia.  

Pärast Roomassaare-Kihnu tuulist ja pikka etappi oli korraldajatelt purjetajate suhtes mõistlik otsus, et plaanitakse ca neljatunnist etappi ja rada selliselt, et purjetada tuli 20-28 meremiili vastavalt väiksematest jahtidest suuremateni.

Peavõistlusjuht Andres Talts: „Kuna tuul pöördus hommikuks läände, siis vastutuule starti, nagu tavaliselt, teha ei õnnestunud, sest lääne pool tuli Kihnu saar ette ja vastutuule märgist tagasi Pärnu poole sõitma hakates oleks juba rajale lähetatud grupid hakanud segama veel startimata võistlusgruppe. Nii alustasimegi etappi allatuule stardiga, mis pole just tavapärane. Võistluskomitee tänab purjetajaid korrektse käitumise eest, sest kaasvõistlejatele jäeti piisavalt ruumi, et heisata spinnakerid kohe stardiliinil, mis aga keerukam ja ohtlikum kui vastutuule start. Stardid said ilusad ja tagasikutseid ei olnud,“ kommenteeris Talts.

Allatuules seilati kuni Sorgu lõunapoini, kust väiksemad jahid võtsid kursi enam-vähem otse Pärnu suunas ja suurematel jahtidel tuli läbida veel üks haak enne Pärnusse purjetamist. Tänaseid tulemusi kommenteerides tuleb silmas pidada ka seda, et viienda toimunud sõidu järel läks halvima sõidu tulemus mahaarvamisele.

Kõige suuremate jahtide grupis ORC I oli tänase regati kiireim Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2 Jaan Akermanniga roolis. Teise tulemuse sõitis välja Eero Panki Reval Cafè Kalevi Jahtklubist ja kolmanda koha Pärnu vetes kohalik jaht Lady Bird Johannes Puusepaga roolis. Kokkuvõttes on selles grupis tänavuse regati liidriks aga Kalevi Jahtklubi meeskond jahil Forte, mida roolib Jaak jõgi.

ORC II grupi jahtide konkurentsis võitis tänase etapi Kihnust Pärnu Kristen Pugi roolitud Evelyn III, mis esindab nii Saaremaa Merispordi Seltsi kui ka Kalevi Jahtklubi.  Ka teise koha saanud jaht tuleb Kalevi Jahtklubist –  Jazz Juss Ojala roolimisel, kellele järgneb Aleksander Zolotovi Adele klubist Baltsail. Viie peetud sõidu kokkuvõttes on seda gruppi juhtimas aga Kalevi Jahtklubi meeskond Amserv Toyota Sailing Team Margus Źuravljoviga roolis.

ORC III võistlusgrupis võitis täna Venemaad esindav alus Kvartet Vassilii Alexeeviga roolis. Ka teise ja kolmanda koha punktid võtsid Venemaa jahid – vastavalt Anatoly Shukanovi Fart ja Leonid Chizhiku Bamby. Viie sõidu summas on selles grupis liider jaht Fart.

ESTLYS I grupis oli Pärnu sõites kiireim Ain-Eke Jalasto meeskond jahil Fanatic Kalevi Jahtklubist. Teisele kohale purjetas Sergey Ganichevi Ariel Venemaalt ning kolmandaks Kristaps Remessi jaht Lemans Lätist. Kokkuvõttes on selle grupi parim hetkel jaht Katarina Jee Saaremaa Merisspordi Seltsist Mart Tammega roolis.

ESTLYS II grupis purjetas kõige kiiremini Kihnust Pärnusse Noblessneri jahtklubi jaht Iti, roolis Andrus Luht. Venemaa jaht Sinjaja Ptica Dmitrii Diakoviga roolis sai teise koha punktid ja Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Elli Margus Hietiga roolis sõitis välja kolmanda tulemuse. viie sõidu järel on siin regati grupis liider Kalevi Jahtklubi jaht Brigitta, mille roolimees on Mikk Metstak.

ESTLYS III grupis võidutses täna Kalevi Jahtklubi jaht Vindoga Mikas Miniotasega roolis, kellel järgnes Läti jaht Irisha, mille roolis Aleksandrs Smertjevs. Kolmanda tulemuse sõitis välja kaks etapivõitu saanud Mercurius Saaremaa Merispordi Seltsist Margus Tasaga roolis. Kokkuvõttes on siin grupis liidriks Haapsalu Jahtklubi alus Aurora Pille Kaasiga roolis.
Folkbootide grupis oli täna võidukas Kalevi Jahtklubi jaht Lind Tiit Riisaloga roolis. Pärast veidi enam kui kolme ja poole tundi purjetamist edestati Haapsalu Jahtklubi jahti Bacchus kõigest ühe sekundiga.  Kolmanda koha sõitis välja Ott Kolki meeskond jahil Castor Saaremaa Merispordi Seltsist. Kokkuvõttes on Folkbootidel juhtimas Lind.
.
Pärnu Jahtklubi terrassil autasustati õhtul kahe etapi parimaid – nii Roomassaare-Kihnu DERMOSHOPi kui ka Kihnu-Pärnu EESTI MEEDIA etappide parimaid, viimase puhul andis auhindu üle ise regatil kaasa purjetav juhatuse esimees Sven Nuutmann. Päikeselisele õhtule Pärnu Jahtklubis andsid pärast regatipäeva hoogu Läti bluusi ja rocki bänd Groupa Vocada ja DJ Tom Liliental.

Homme ootab purjetajaid ees Danske Bank Pärnu lühirada, mille kolmest võistlussõidust teeb otseülekande ka meediapartner Eesti Meedia Postimees. Start esimeseks võistlussõiduks antakse Pärnu lahel kell 10.00.

A. Le Coq 60. Muhu Väina regati EESTI MEEDIA Kihnu-Pärnu etapi esikolmikud ja gruppide kaupa esikolmikud pärast viit sõitu:
Koond
I Forte, Kalevi Jahtklubi, kapten Jaak Jõgi – 6 p
II Olympic, Jahtklubi Dago, kapten Tiit Vihul -7 p
III Lady Bird,  Pärnu Jahtklubi, kapten Johannes Puusepp -17 p

ORC II
I My-Car, Kalevi Jahtklubi, kapten Harles Liiv
II Jazz, Kalevi Jahtklubi, kapten Juss Ojala
III Matilda 3, Haapsalu Jahtklubi, kapten Erki Teras
Koondt
I Amserv Toyota ST, Kalevi Jahtklubi, kapten Margus Zuravljov -10 p
II Cherie, Kalevi Jahtklubi, kapten Ivar Aru -14 p
III Jazz, Kalevi Jahtklubi, kapten Juss Ojala – 17p

ORC III
I Fart, Peterburi Jahtklubi, kapten Anatoly Shukanov
II Prizrak, Venemaa, kapten Dmitry Mostovoy
III Reki, Läti, kapten Karlis Kozlovskis
Koond
I Fart, Peterburi Jahtklubi, kapten Anatoly Shukanov – 10 p
II Blanca, Kalevi Jahtklubi, kapten Jaan Tiidemann – 15 p
III Bamby, Venemaa, kapten Leonid Chizhik – 18 p

LYS I
I Sylvia, Kalevi Jahtklubi, kapten Aare Kööp
II Katarina Jee, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Mart Tamm
III Le Mans, Läti, kapten Kristaps Remess
Koond
I Katarina Jee, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Mart Tamm – 11p
II Tessa, Kalevi Jahtklubi, kapten Alar Ivanson – 12 p
III Põhjakonn, Pärnu Jahtklubi, Peeter Volkov – 17 p

LYS II
I Elli, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Margus Hiet
II Pinta, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Guido Grass
III Centaur, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Rain Riim
Koond
I Brigitta, Kalevi Jahtklubi, kapten Mikk Mestak – 13 p
II Centaur, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Rain Riim – 20 p
III Pinta, Saaremaa Merispordi Selts,  kapten Guido Grass – 21 p

LYS III
I  Kaija, Noblessneri Jahtklubi Purjetamiskool, kapten Annika Malva
II Bella, Kalevi Jahtklubi, kapten Margus Melsas
III Marielle, Kalevi Jahtklubi, kapten Vallo Kalvik
Koond
I Aurora, Haapsalu Jahtklubi, kapten Pille Kaas – 12 p
II Meeri , Haapsalu Jahtklubi, kapten Tiit Kaljuveer – 28 p
III Black Bird, Haapsalu Jahtklubi, kapten Argo Ottens – 30 p

Folkboot
I Lind, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo
II Tee Chee, Kalevi Jahtklubi, kapten Peeter Välkmann
III Muinasjutukuningas, Kalevi Jahtklubi, Jaanus Nõgisto
Koond
I Lind, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo – 9 p
II Muinasjutukuningas, Kalevi Jahtklubi, kapten Jaanus Nõgisto – 15 p
III Tee Chee, Kalevi Jahtklubi, kapten Peeter Välkmann – 17 p

Kõik tulemused
Roomassaare – Kihnu etapi pildilgalerii – Piret Salmistu / Kalevi Jahtklubi ja Ardi Truija / Postimees
Videod ja intervjuud – Tiit Aunaste / A4 Media ja Muhu Väina regatt

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, DSV, Dermoshop, LoodusInvest, OlyBet, Smarta.ee,  Mount Gay, Danske Bank, COCO Active, Rahva Raamat, EAS, Euro Oil, Go Bus, Auto Forte, Haven Kakumäe, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Haapsalu linn, Pärnu linn, Kuressaare linn, Kihnu vald, Riia Sadam. 

Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee
Regati Facebooki lehekülg
Otseülekanne Postimehe portaalis – www.postimees.ee
GPS reaalajas jahtide jälgimine
Parimad palad, pildid ja uudised regatilt – Postimehe portaali purjetamisrubriigis – Muhu Väina regati lehel

Avaldatud: 12.juuli kell 11:00