Eestlased on Match Race Germany’l teisel kohal


Match Race Germany. Foto: Nico Martinez / MRG

Saksamaal Langenargenis toimuval grade 1 regatil Match Race Germany jätkab Mati Sepa võistkond pärast teist päeva teisel kohal, millega ühtlasi kindlustati pääs veerandfinaali kaheksa parema hulka kohasõitudele.

Teise päeva järel on Eesti tiimil koosseisus roolimees Mati Sepp, vöörimees Karl Kolk, soodimehed Raul Grigorjev ja Janno Hool ning groodimees Ago Rebane 6 võitu ja 2 kaotust Eric Monnini juhitud Šveitsi tiimi järel, kellel võite 7 ja kaotusi 1.  Alagrupiturniiril on veel pidada jäänud 3 matši, mille tulemusel selgub veerandfinaali paigutus.

Match Race Germany on üks legendaarsemaid purjeregatte maailmas, kuhu pääseb vaid kutsetega ja kus võistlevad ala kõrgeima taseme professionaalid – kõik tipp meeskonnad on maailma edetabeli tipust, America’s Cup’i tiimidest, olümpiavõitjad, Euroopa ja rahvuslikud meistrid. Regatt tähistab sel aastal oma 20ndat juubelit. Juba sellele regatile pääsemine on suursaavutus, Mati Sepa meeskond startis võistlusel kolmanda paigutusega!

Paat-paadi vastu formaadis võistlusel purjetatakse B40S Match Race Germany Edition tüüpi jahtidega. Võistluse populaarsust näitab see, et 2016. aastal järgis põnevat-duell-võistlust Langenargeni kaldal  umbes 25 000, sel aastal oodatakse hea ilma korral juubeliregatti jälgima ca 40 000 külastajat.

12 osalevat meeskonda:

MARKUS WIESER / TEAM 220 + / GERMANY
MAX GURGEL / VMAX RACING / GERMANY
MAX TRIPPOLT / TRIPPOLT SAILING TEAM / AUSTRIA
KIM KLING / CAPRICE MATCH RACING TEAM / SWEDEN
ERIC MONNIN / ALBERT RIELE SWISS TEAM / SWITZERLAND
ANDREI NIKOLAEV / TEAM SPORTCEH / RUSSIA
OLLI-PEKKA LUMIJÄRVI / TEAM LUMIJÄRVI / FINLAND
DEJAN PRESEN / LUMBA MATCH RACE TEAM / SLOVENIA
MAXIME MESNIL / ELITE TEAMMATCHRACE / FRANCE
LUKASZ WOSINSKI / DELPHIA SAILING TEAM / POLAND
MATI SEPP / ESTONIAN SAILING TEAM / ESTONIA
SIMON BERTHAU / APCC ÉQUIPE JEUNE / FRANCE

Võitluse kodulehekülg: http://www.matchrace.de/

Avaldatud: 03.juuni kell 09:17