2022 Eesti meistrid purjelaua iQfoili klassis selgunud!

Tekst Kristel Oitmaa foto Raul Harro

Eile lõppesid Pirital kolm päeva kestnud uue purjelaua olümpiklassi iQfoili Eesti meistrivõistlused. Tegemist on 2024. aastal toimuva Pariisi olümpiamängude kavva kuuluva uue spordialaga, kus kiirused võivad jõuda 60 kilomeetrini tunnis ja purjetatakse nii kursi, slaalomi kui maratoni rada.

Täiskasvanute arvestuses võitis Eesti meistri tiitli rohkete rahvusvaheliste kogemustega John Kaju (EST24) Saaremaa Surfiklubist. Teisele kohale tuli purjelauatalent Frank Ervin (EST207) ja kolmandale kohale peatselt Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas õpinguid alustav Kristofer Rajasalu (EST277). Täiskasvanute naiste arvestuse parim oli kolmekordne olümpiasportlane Ingrid Puusta (EST1). U21 arvestuse võitis Frank Ervin (EST207), teiseks tuli Kristofer Rajasalu (EST277) ja kolmandaks Romek Roolaht  (EST143).

Noorte ehk U19 arvestuses võitis ülekaalukalt meistritiitli Joonas Mik (EST36), kes võitis kõik 13 sõitu! Samuti sooritas Joonas Mik esimese eestlasena võistluste käigus õhus foiliva paudi! Teisele kohale tuli väga häid sõite teinud vaid 14 aastane Aksel Haava (EST686) ja kolmandale kohale Evert Härm (EST454). Tüdrukutest oli parim Emma Viktoria Millend (EST127) Lisett Aasmetsa (EST93) ja Mirjam Haava (EST606) ees. U17 vanusearvestuses oli parim Oskar Lillepea  (EST22).