Meresõber tuleb 2021. aasta suvel veekogude äärde ja sadamatesse juba kuuendat hooaega. Rändav pop-up merekool Meresõber loodi, et levitada purjetamispisikut üle Eesti, pakkudes huvilistele vahetuid ja esmaseid purjetamiskogemusi.

Käesoleva suve esialgne ajakava:

7. juuni – 11. juuni KUTSU MEID ENDALE KÜLLA!

14. juuni – 19. juuni Viljandi järv

21. juuni – 26. juuni Türi tehisjärv

28. juuni – 3. juuli Topu sadam

5. juuli – 10. juuli Jõelähtme vald

12. juuli – 17. juuli Kihnu

19. juuli – 24. juuli Kihnu

26. juuli – 31. juuli Kõiguste sadam, Saaremaa

2. august – 7. august Orjaku sadam, Hiiumaa

9. august – 14. august Alliklepa sadam

16. august – 21. august Viinistu sadam

23. august – 28. august KUTSU MEID ENDALE KÜLLA!

Koostööettepanekute osas võtke ühendust Ingeldrin Aug, Eesti Jahtklubide Liit, pop-up merekooli Meresõber projektijuht. Kontakt ingeldrin@meresober.ee või +372 5664 9462.

Merekool Meresõber pakub oma ala asjatundjate juhendamisel nii lastele kui täiskasvanutele parima võimaluse esmakordseks tutvumiseks purjetamise, lohesurfi, kajakisõidu või SUP-lauaga. Pärast seda on juba lihtne otsustada, kas hakata purjetamist või teisi veealasid lihtsalt harrastama või pürgida koguni sportlaseks.

Meresõbra koolis saab osaleda kahel erineval viisil:

I Eelregistreerimisega 5-päevane merekool noortele

5-päevase koolituse raames antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP-lauaga sõitmisest ning lohesurfist.

5-päevane merekool on mõeldud 7–16-aastastele noortele ning osalustasu on 50 eurot osaleja kohta. Olenevalt asukohast moodustatakse kaks kuni 18-liikmelist gruppi. Tegevus toimub iga päev kaks tundi.

Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine, mille kinnitab osalustasu maksmine. Seda saab teha Eesti Jahtklubide Liidu (EJL) kodulehel puri.ee e-poes(Lisame e-poodi registreerumisvõimaluse kohe, kui meil on 2021. aasta suviste asukohtadega kokkulepped sõlmitud)

II Kiirkursus “Esimest korda veele!”

Õhtuti kell 16.00–19.00 ning laupäeviti kell 10.00–19.00 on pop-up merekool Meresõber avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi.

1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel ning ühekordne osalustasu on 10 eurot.

Konteiner

Pop-up merekooli Meresõber varustus
2 RS Quest purjekat
5 laste kajakki ja 2 täiskasvanute kajakki
7 SUP-lauda
2 lohesurfi õppelohet vastavalt tuuleoludele kasutamiseks

RS Quest

Kajakid

Registreerimine

Eelregistreerimine toimub ainult 5-päevasele noortekursusele. Ühe grupi maksimaalne suurus on 18 osalejat, päevas toimub kaks gruppi. Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

Riietus

Meresõbra tegevused toimuvad kõik õues ja võimalusel alati vee peal. Enne Meresõbra juurde tulekut soovitame alati vaadata ilmateadet ning vastavalt sellele valida riided, millega oleks mugav end liigutada ning mis kaitseksid kuuma või külma ning tuule eest. Vee peal on tavaliselt jahedam kui maal. Kuna veekogudel olles saab tõenäoliselt märjaks, soovitame kindlasti kaasa võtta vahetusriided. Pikad juuksed peavad patsis olema.

Kas on vaja kuivülikonda?

Kuivülikond on vajalik vaid SUP-laua treeningpäevaks. Kõikidele osalejatele on vastav varustus Meresõbra poolt tagatud ning kuivülikonda osalejad ise kaasa võtma ei pea.

Päästevarustus

Meresõbra juurde tulles ei pea kaasa võtma päästevesti, kõikidele osalejatele antakse päästevestid selga kohapeal.

Mis saab halva ilma korral?

Meresõbra instruktoritel on õigus otsustada vee peale minemine vastavalt ilmaoludele. Juhul, kui ilm vee peale minemist ei soosi, toimuvad alternatiivsed tegevused kaldal või konteiner-klassiruumis.

Söögi- ja joogipaus

Meresõbra üks koolituspäev on lühike, kestab kaks tundi ja on suunatud vaid õppetegevustele. Soovitame osalejatel kaasa võtta pudel veega ning soovi korral kerge vahepala.

Siseruumid

Meresõber püstitab igasse asupaika konteineri, mis on kohendatud klassiruumiks ning kus saab ka riideid vahetada. Valdavalt toimuvad kõik Meresõbra tegevused õues ja vee peal.

Ohutus

Igasugune vee peal käimine kujutab endast mõningaid riske. Meresõber teeb kõik selleks, et vee peal sportimine oleks osalejatele turvaline. Kõikidele antakse selga päästevestid, harjutatakse algul kalda ääres või madalas vees ning iga instruktor on korraga vee peal maksimaalselt viie õpilasega.

Õhtused ajad ja nädalavahetused

Argipäeva õhtuti ja laupäeval on Meresõber avatud kõikidele huvilistele elava järjekorra alusel. Kiirkursusele “Esimest korda veele!” ette registreerima ei pea ning instruktorid on huviliste jaoks olemas kohapeal. Õhtuti ja nädalavahetuseti kehtib ühekordne osalustasu 10 eurot.

Kui soovid midagi täpsustada

Kindlasti on asju, mida me ei ole osanud siia kirja panna. Kui soovid midagi täpsustada, üle küsida või on sul hoopis vahva idee, võid meile kirjutada info@meresober.ee. Vastame esimesel võimalusel.

Meresõbra sõbrad

Meresõpra ei oleks ilma heade toetajate ja partneriteta. Meresõber kutsuti ellu 2016. aastal Kultuuriministeeriumi poolt algatatud Merekultuuriaasta raames. Meresõbra kohale jõudmist erinevatesse paikadesse toetavad kohalikud omavalitsused, meie eriline tänu merepisiku levitamisel kuulub Alfons Håkansile. Meresõpra veab eest Eesti Jahtklubide Liit.

Lisainfo ja koostööettepanekud

Ingeldrin Aug, Eesti Jahtklubide Liit, pop-up merekooli Meresõber projektijuht. Kontakt ingeldrin@meresober.ee või +372 5664 9462.