Rändav pop-up merekool Meresõber loodi, et levitada purjetamispisikut üle Eesti, pakkudes huvilistele vahetuid ja esmaseid purjetamiskogemusi. Seetõttu ootab kool kõiki huvilisi kodukandi sadamaisse, et teha esimesed iseseisvad sammud merespordis.

2019. aastal ootame nii uusi kui ka juba varasemast tuttavaid sõpru :

10.– 15. juuni  Tilgu sadamas  

17.– 22. juuni Eisma sadamas 

25.– 29. juuni Võsu sadamas

1.–  6. juuli Viljandi järvel

8.– 14. juuli Haven Kakumäe sadamas 

15.– 20. juuli, 22.– 27. juuli Haapsalu Väikesel viigil  

29. juuli – 3. august Sõru sadamas  

5.– 10. august Viljandi järvel

12.– 17. august Tamula järvel 

19.– 24. august Räpina sadamas

26.– 31. august Toila sadamas 

Merekool Meresõber pakub oma ala asjatundjate juhendamisel parima võimaluse esmakordseks tutvumiseks purjetamise, lohesurfi, kajakisõidu või SUP-lauaga. Pärast seda on juba lihtne otsustada, kas hakata purjetamist lihtsalt harrastama või pürgida hoopis profisportlaseks.

Meresõbra koolis saab osaleda kahel erineval viisil:

I Eelregistreerimisega 5-päevane merekool noortele

5-päevase koolituse raames antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP-lauaga sõitmisest ning lohesurfist.

5-päevane merekool on mõeldud 8–16-aastastele noortele ning osalustasu on 40 eurot osaleja kohta. Olenevalt asukohast moodustatakse kaks kuni neli 18-liikmelist gruppi. Tegevus toimub iga päev kaks tundi.

Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine. Eelregistreerimine koos osalustasu maksmisega toimub puri.ee e-poesNB! Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

II Kiirkursus “Esimest korda veele!”

Õhtuti kell 16.00–19.00 ning laupäeviti kell 10.00–19.00 on pop-up merekool Meresõber avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi.

1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel ning ühekordne osalustasu on 10 eurot.

Konteiner

Pop-up merekooli Meresõber varustus
2 RS Quest purjekat
5 laste kajakki ja 2 täiskasvanute kajakki
7 SUP-lauda
1 lohesurfi õppelohe

RS Quest

Kajakid

Registreerimine

Eelregistreerimine toimub ainult 5-päevasele noortekursusele. Ühe grupi maksimaalne suurus on 18 osalejat. Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

Riietus

Meresõbra tegevused toimuvad kõik õues ja võimalusel vee peal. Enne Meresõbra juurde tulekut soovitame kindlasti vaadata ilmateadet ning vastavalt sellele valida ka riided, millega oleks mugav end liigutada ning mis kaitseksid kuuma ja külma eest. Vee peal on tavaliselt jahedam kui maal.
Kuna vee peal saab tõenäoliselt märjaks, soovitame kindlasti kaasa võtta vahetusriided.
Pikad juuksed peavad patsis olema.

Kas on vaja kuivülikonda?

Kuivülikond on vajalik vaid SUP-laua treeningpäevaks. Kõikidele osalejatele on vastav varustus Meresõbra poolt tagatud ning kuivülikonda osalejad ise kaasa võtma ei pea.

Päästevarustus

Meresõbra juurde tulles ei pea kaasa võtma päästevesti, kõikidele osalejatele antakse päästevestid selga kohapeal.

Mis saab halva ilma korral?

Meresõbra instruktoritel on õigus otsustada vee peale minemine vastavalt ilmaoludele. Juhul kui ilm vee peale minemist ei soosi, toimuvad alternatiivsed tegevused kaldal või konteiner-klassiruumis.

Söögi- ja joogipaus

Meresõbra üks koolituspäev on lühike ja kestab maksimaalselt kaks tundi, mis on suunatud vaid õppetegevustele. Soovitame osalejatel kaasa võtta veepudeli ning soovi korral ka kerge vahepala.

Siseruumid

Meresõber püstitab igasse asupaika konteineri, mis on kohendatud klassiruumiks ning kus saab ka vahetada riideid. Valdavalt toimuvad kõik Meresõbra tegevused õues ja vee peal.

Ohutus

Igasugune vee peal käimine kujutab endast mõningaid riske. Meresõber teeb kõik selleks, et vee peal sportimine muuta osalejate jaoks turvaliseks. Kõikidele antakse selga päästevestid, harjutatakse kalda ääres madalas vees ning iga instruktor on korraga vee peal maksimaalselt viie õpilasega.

Õhtused ajad ja nädalavahetused

Õhtuti ja nädalavahetuseti on Meresõber avatud kõikidele huvilistele elava järjekorra alusel. Kiirkursusele “Esimest korda veele!” ette registreerida ei saa ning instruktorid tegelevad huvilistega kohapeal. Õhtuti ja nädalavahetuseti kehtib ühekordne osalustasu 10 eurot.

Kui soovid midagi täpsustada

Kindlasti on asju, mida me ei ole osanud siia kirja panna. Kui soovid midagi täpsustada, üle küsida või uurida, võid meile kirjutada info@meresober.ee. Vastame esimesel võimalusel.

Meresõbra sõbrad

Meresõpra ei oleks ilma heade toetajate ja partneriteta.
Meresõbra projekti on 2016. aastal ellu kutsunud Kultuuriministeeriumi poolt algatatud Merekultuuriaasta 2016.
Meresõbra kohale jõudmist erinevatesse paikadesse toetavad kohalikud omavalitsused.
Merelaagri projekti veab Eesti Jahtklubide Liit.