2018. aasta suvel toimub kaheksas Eesti erinevas paigas pop-up merekool Meresõber, mis annab nii lastele kui täiskasvanutele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid, saada vahetu kogemuse merel käimisest ning tutvuda merega seotud vaba aja veetmise võimalustega.

Pop-up merekooli asukohad:
Maardu 11.-17. juuni
Eisma 18. juuni – 1. juuli
Narva-Jõesuu 2.-15. juuli
Toila 16.-29. juuli
Räpina 30. juuli – 12. august
Viljandi 13.-19. august
Sõru 20.-26. august
Orissaare 27.-31. august

Meresõber annab võimaluse veele minna kahel erineval viisil:

I Eelregistreerimisega 5-päevane merekool noortele

5-päevase koolituse raames antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP-lauaga sõitmisest ning lohesurfist.

5-päevane merekool on mõeldud 8–16-aastastele noortele ning osalustasu on 20 eurot osaleja kohta. Olenevalt asukohast moodustatakse kaks kuni neli 18-liikmelist gruppi.

5-päevase kursuse kava, iga päev kaks tundi:
1. päev: sissejuhatav loeng veeohutusest ja spordivahenditest
2. päev: purjetamine
3. päev: kajakiga sõitmine
4. päev: SUP-lauaga sõitmine
5. päev: lohesurf / purjetamine

Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine. Eelregistreerimine koos osalustasu maksmisega toimub puri.ee e-poesNB! Registreerimise kinnitab osalustasu  maksmine.

II Kiirkursus “Esimest korda veele!”

Õhtuti kell 16.00–19.00 ning nädalavahetuseti kell 10.00–19.00 on pop-up merekool Meresõber avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi.

1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel ning ühekordne osalustasu on 10 eurot.

Konteiner

Pop-up merekooli Meresõber varustus
Meresõbra varustuses on kokku:
2 RS Quest purjekat
3 laste kajakki ja 1 täiskasvanute kajakk
3 SUP-lauda
1 lohesurfi õppelohe

RS Quest

Kajakid

Registreerimine

Eelregistreerimine toimub ainult 5-päevasele noortekursusele. Ühe grupi maksimaalne suurus on 18 osalejat. Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

Riietus

Meresõbra tegevused toimuvad kõik õues ja võimalusel vee peal. Enne Meresõbra juurde tulekut soovitame kindlasti vaadata ilmateadet ning vastavalt sellele valida ka riided, millega oleks mugav end liigutada ning mis kaitseksid kuuma ja külma eest. Vee peal on tavaliselt jahedam kui maal.
Kuna vee peal saab tõenäoliselt märjaks, soovitame kindlasti kaasa võtta vahetusriided.
Pikad juuksed peavad patsis olema.

Kas on vaja kuivülikonda?

Kuivülikond on vajalik vaid SUP-laua treeningpäevaks. Kõikidele osalejatele on vastav varustus Meresõbra poolt tagatud ning kuivülikonda osalejad ise kaasa võtma ei pea.

Päästevarustus

Meresõbra juurde tulles ei pea kaasa võtma päästevesti, kõikidele osalejatele antakse päästevestid selga kohapeal.

Mis saab halva ilma korral?

Meresõbra instruktoritel on õigus otsustada vee peale minemine vastavalt ilmaoludele. Juhul kui ilm vee peale minemist ei soosi, toimuvad alternatiivsed tegevused kaldal või konteiner-klassiruumis.

Söögi- ja joogipaus

Meresõbra üks koolituspäev on lühike ja kestab maksimaalselt kaks tundi, mis on suunatud vaid õppetegevustele. Soovitame osalejatel kaasa võtta veepudeli ning soovi korral ka kerge vahepala.

Siseruumid

Meresõber püstitab igasse asupaika konteineri, mis on kohendatud klassiruumiks ning kus saab ka vahetada riideid. Valdavalt toimuvad kõik Meresõbra tegevused õues ja vee peal.

Ohutus

Igasugune vee peal käimine kujutab endast mõningaid riske. Meresõber teeb kõik selleks, et vee peal sportimine muuta osalejate jaoks turvaliseks. Kõikidele antakse selga päästevestid, harjutatakse kalda ääres madalas vees ning iga instruktor on korraga vee peal maksimaalselt viie õpilasega.

Õhtused ajad ja nädalavahetused

Õhtuti ja nädalavahetuseti on Meresõber avatud kõikidele huvilistele elava järjekorra alusel. Kiirkursusele “Esimest korda veele!” ette registreerida ei saa ning instruktorid tegelevad huvilistega kohapeal. Õhtuti ja nädalavahetuseti kehtib ühekordne osalustasu 10 eurot.

Kui soovid midagi täpsustada

Kindlasti on asju, mida me ei ole osanud siia kirja panna. Kui soovid midagi täpsustada, üle küsida või uurida, võid meile kirjutada info@meresober.ee. Vastame esimesel võimalusel.

Meresõbra sõbrad

Meresõpra ei oleks ilma heade toetajate ja partneriteta.
Meresõbra projekti on 2016. aastal ellu kutsunud Kultuuriministeeriumi poolt algatatud Merekultuuriaasta 2016. Meresõber on jätkuprojekt, mida toetatakse EV 100 poolt.
Meresõbra eest kannab hoolt 4Energia.
Meresõbra kohale jõudmist erinevatesse paikadesse toetavad kohalikud omavalitsused.
Merelaagri projekti veab Eesti Jahtklubide Liit, projektijuht on Indrek Ilves.