Meresõber tuleb 2021. aasta suvel veekogude äärde ja sadamatesse juba kuuendat hooaega. Rändav pop-up merekool Meresõber loodi, et levitada purjetamispisikut üle Eesti, pakkudes huvilistele vahetuid ja esmaseid purjetamiskogemusi.

Meresõbra merekool sobib hästi neile lastele, kes sooviksid teha esmast tutvust veespordialadega, saada teadmisi veeohutusest ning merekeskkonna hoiust, vabaneda pelglikkusest vee suhtes, saada uusi sõpru ja arendada koostöö ja suhtlemisoskuseid. Pop-up kool liigub ringi merekonteineriga, mis veekogu äärde jõudes terrassiga klassiruumiks muutub. Merekool Meresõber pakub oma ala asjatundjate juhendamisel nii lastele kui täiskasvanutele parima võimaluse esmakordseks tutvumiseks purjetamise, lohesurfi, kajakisõidu või SUP-lauaga. Uuendusena 2021. aastal toome juurde uue veeharrastuse – purjelaua!

 

Käesoleva suve ajakava:

7. juuni – 11. juuni KUTSU MEID ENDALE KÜLLA!

14. juuni – 19. juuni Viljandi järv

21. juuni – 26. juuni Türi tehisjärv

28. juuni – 3. juuli Topu sadam, Haapsalu linn

5. juuli – 10. juuli Neeme sadam, Jõelähtme vald

12. juuli – 17. juuli Kihnu

19. juuli – 24. juuli Kihnu

26. juuli – 31. juuli Kõiguste sadam, Saaremaa

2. august – 7. august Orjaku sadam, Hiiumaa

9. august – 14. august Alliklepa sadam, Lääne-Harju vald

16. august – 21. august Viinistu sadam, Kuusalu vald

23. august – 28. august KUTSU MEID ENDALE KÜLLA!
Meresõbra koolis saab osaleda kahel erineval viisil:

I Eelregistreerimisega 5-päevane merekool lastele ja noortele

5-päevase koolituse raames antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP-lauaga sõitmisest ning lohesurfist ning purjelauast. 5-päevane merekool on mõeldud 7–16-aastastele noortele ning osalustasu on 50 eurot osaleja kohta. Moodustatakse kaks kuni 18-liikmelist gruppi. Tegevus toimub iga päev kaks tundi kell 10-12 ja 13-15. Reedel, kui on laagri lõpetamine, peaks aega planeerima veidi pikemalt.

Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine, mille kinnitab osalustasu maksmine. Seda saab teha Eesti Jahtklubide Liidu (EJL) kodulehel puri.ee e-poes.

II Kiirkursus “Esimest korda veele!”

Õhtuti kell 16-19 ning laupäeviti kell 10-19 on pop-up merekool Meresõber avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi. 1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel ning ühekordne osalustasu on 10 eurot.

Konteiner

Pop-up merekooli Meresõber varustus
2 RS Quest purjekat
5 laste kajakki ja 2 täiskasvanute kajakki
7 SUP-lauda
2 lohesurfi õppelohet vastavalt tuuleoludele kasutamiseks
1 purjelaua komplekt

RS Quest

Kajakid

 

Registreerimine

Eelregistreerimine toimub ainult 5-päevasele kursusele. Ühe grupi maksimaalne suurus on 18 osalejat, päevas toimub kaks gruppi kell 10-12 ja 13-15. Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

Kuidas riietuda?

Meresõbra tegevused toimuvad kõik õues ja võimalusel alati vee peal. Enne Meresõbra juurde tulekut soovitame igal hommikul vaadata ilmateadet ning vastavalt sellele valida riided, millega oleks mugav end liigutada ning mis kaitseksid kuuma või külma ning tuule eest. Vee peal on tavaliselt jahedam kui maal. Kuna veekogudel olles saab tõenäoliselt märjaks, soovitame kindlasti kaasa võtta terve komplekti vahetusriideid. Pikad juuksed peavad patsis olema. Päikese eest kaitseks peaks peas olema müts. Jalatsiteks sobivad hästi tossud või sandaalid, osade veevahendite peal nagu SUP-laud, purjelaud või kajakk, on kõige mugavam olla paljajalu. Kõikidele osalejatele on Meresõbra poolt tagatud kalipso. Kui lapsel on enda varustus, võib ta selle kaasa võtta. Meresõber püstitab igasse asupaika konteineri, mis on kohandatud klassiruumiks ning kus saab ka riideid vahetada.

Päästevarustus ja ohutus

Meresõbra juurde tulles ei pea kaasa võtma päästevesti, kõikidele osalejatele antakse päästevestid selga kohapeal. Igasugune veeline tegevus kätkeb endas mõningaid riske. Meresõber teeb kõik selleks, et vee peal sportimine oleks osalejatele turvaline. Üks instruktor tegeleb korraga maksimaalselt kuue õpilasega, mitte kunagi ei lähe me veele päästevestita. Oluline osa Meresõbra laagris toimuvast õppest on pühendatud veeohutusele ning esmaste enesepääste oskuste omandamisele.

Mis saab halva ilma korral?

Valdavalt toimuvad kõik Meresõbra tegevused õues ja vee peal. Meresõbra instruktoritel on õigus otsustada vee peale minemine vastavalt ilmaoludele. Juhul, kui ilm vee peale minemist ei soosi, toimuvad alternatiivsed tegevused kaldal või konteiner-klassiruumis.

Söögi- ja joogipaus

Meresõbra üks koolituspäev on lühike, kestab kaks tundi ja on suunatud aktiivsele õppetegevusele. Soovitame osalejatel kindlasti kaasa võtta pudel veega ning soovi korral kerge vahepala, mida saab laps võtta kohe peale laagripäeva. Meie kogemus on näidanud, et laagrilised on peale veelisi tegevusi alati näljased.

Õhtused ajad ja nädalavahetused

Argipäeva õhtuti ja laupäeval on Meresõber avatud kõikidele huvilistele elava järjekorra alusel. Kiirkursusele “Esimest korda veele!” ette registreerima ei pea ning instruktorid on huviliste jaoks olemas kohapeal. Õhtuti ja nädalavahetuseti kehtib ühekordne osalustasu 10 eurot.

Meresõbra sõbrad

Meresõpra ei oleks ilma heade toetajate ja partneriteta. Meresõber kutsuti ellu 2016. aastal Kultuuriministeeriumi poolt algatatud Merekultuuriaasta raames. Meresõbra kohale jõudmist erinevatesse paikadesse toetavad kohalikud omavalitsused, meie eriline tänu merepisiku levitamisel kuulub Alfons Håkansile. Meresõpra veab eest Eesti Jahtklubide Liit.

Lisainfo ja koostööettepanekud

Ingeldrin Aug, Eesti Jahtklubide Liit, pop-up merekooli Meresõber projektijuht. Kontakt ingeldrin@meresober.ee või +372 5664 9462.