Laul ja Roosma tulid F18 katamaraanil seenioride Euroopa meistriteks


Andres Laul ja Ain Roosma. Foto autor: Riina Ramst

Prantsusmaal Brestis toimunud F18 katamaraaniklassi Euroopa meistrivõistlustel saavutasid Andres Laul ja Ain Roosma seenioride arvestuses esikoha.

“EM-il osales 50 meeskonda 14 riigist. Peeti 14 rajasõitu ja üks 20-meremiiline rannikusõit. Tuuled olid võistluse kestel tugevad – 8-12 m/s, äkiliste kuni 18 m/s ulatunud pagidega,” sõnas Roosma Brestis valitsenud olude kohta.

Üldarvestuses tulid Andres Laul ja Ain Roosma (NYCS) 26. kohale. Teine Eesti meeskond August Luure ja Erki Laur (NYCS) lõpetasid EM-i 41. tulemusega.

Seenioride seas saavutasid teise koha britid Tim Neal ja Bob Fry ning kolmanda prantslased Birgit Krahe ja Christian Roux. Üldarvestuses said Euroopa meistri tiitlid belglased Patrick Demesmaeker ja Gilles Tas, hõbemedalid läksid hollandlastele Jolbert Vandijkile ja Frank De Waardile ja pronksised autasud viimaste kaasmaalastele Elke Delnoozile ja Jeroen Van Leeuwenile.

EM-i kodulehekülg ja tulemused: http://www.f18-international.org/f18-europeans-2016-france/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 14.juuli kell 01:24