Vennad Roihud purjetasid Euroopa Karikal 13. kohale

Juuso ja Henri Roihu  foto: Ott Kallas / EJL

Juuso ja Henri Roihu foto: Ott Kallas / EJL

Barcelonas toimus nädalavahetusel reedest pühapäevani 29er klassi Euroopa Karika esimene etapp. Eesti paatkond Juuso ja Henri Roihu saavutas regatil tubli 13. koha.

Kahel esimesel päeval puhus tugev tuul pagidega kuni 15m/s, mis koos kõrge lainetusega tegi 29er-l purjetamise tõeliselt kiireks ja tehniliselt keerukaks. Tänasel päeval oli merel vähe tuult ja kogu fliidist jõudis vaikivas tuules finishisse ainult 16 paatkonda.

Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi) osalesid hooaja esimese treeninglaagri raames Euro Cup-i kõrgetasemelisel regatil ning purjetasid sitkelt vaatamata mõnes sõidus juhtunud tehnilistele viperustele. Tublilt purjetasid ka Hispaanias 29er klassi esimesi koospurjetamisi proovinud Marie Pihlas – Maris Seersant (Saaremaa Merispordi Selts / Tallinna Jahtkubi), kelle jaoks olid tugeva tuule sõidud tõeline katsumus. Treener Jaano Kempo sõnul said meie purjetajad Barcelonas palju harjutada ja treeninglaager oli sportliku taseme tõstmiseks väga kasulik.

Regati võitsid Tania Bonilla ja Marc Chapon Hispaaniast. Euro Cup-i esimesel etapil osalesid 56 paatkonda 15 riigist.

Eesti purjetajate osalemist kevadistes treeninglaagrites toetab Vopak E.O.S.

Regati tulemused

29er on noorte skiff-tüüpi kahepaadiklass. Paadi disainis 1997. aastal austraallane Julian Bethwaite ning seda toodab Suurbritannia ettevõte Ovington Boats. Paat on 4,45 m pikk ning purjesid on kolm – eespuri ja grootpuri on pindalalalt kokku 12,5m2 ning asümmeetrilise spinnakeri suurus on 15m2. Tegemist on kogu maailmas populaarse klassiga, mis on sportlik ja väga kiire, pakkudes põnevaid ja adrenaliinirikkaid purjetamiselamusi. Klass sobib noortele alates 12 eluaastast ning on heaks hüppelauaks neile, kes lisaks purjetamisrõõmule plaanivad kasvada täiskasvanute olümpiapaadiklassi 49er.

Rahvusvahelise 29er Klassiliidu kodulehekülg 

Avaldatud: 16.veebruar kell 11:15