Vaikses tuules selgusid Kärdla Cramo Race’i esimese etapi võitjad


Foto autor: Riina Ramst

Täna peeti Hiiumaal toimuva EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja RS Feva, 29er ja 49er klasside kolmanda osavõistluse reede-laupäeva etapi viimased kaks kvalifikatsioonisõitu ning kohe nende järel vaikse ja keerutava tuule oludes tublisti närvikõdi pakkunud poolfinaal- ja finaalsõidud.

49er klassis võitlesid kvalifikatsioonisõitude tulemuste põhjal endale välja otsepääsu finaalsõitu Juuso ja Henri Roihu, Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp ning Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter. Poolfinaalsõidu võiduga asusid neile esineliku järjestuse otsustanud sõidus konkurentsi pakkuma Lenart Kivistik ja Taavi Siilbek. Finaalsõidus finišeerisid esimesena vennad Roihud. Kivistikule ja Siilbekile kuulub regati esimese etapi teine ning Rytövaarale ja Reiterile kolmas koht.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

29er klassis läksid finaalsõidu starti sinna otse kvalifitseerunud Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, Helen Pais ja Helen Ausman, Kätlin Siimson ja Kärt Katriin Nagel ning poolfinaalsõidu parimatena Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava. Suure eduga võitsid finaalsõidu ja seega ka etapi keerulisi tuuleolusid kõige paremini lugenud Paal ja Marvet Paisi ja Ausmani ning Siimsoni ja Nageli ees.

Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet Foto autor: Riina Ramst
Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet
Foto autor: Riina Ramst

Klassis RS Feva lunastasid otsepääsu finaalsõitu Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge, Romi Safin ja Britta Maipuu ning Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Poolfinaalist lisandusid otsustavasse sõitu neljanda võistkonnana Andrias Sepp ja Liise Väliste. Väga vaikses tuules seilasid finaalsõidus esimestena üle finišiliini Lilienthal ja Arge. Reede-laupäeva etapi teise tulemuse saavutasid Safin ja Maipuu ning Õunap ja Taggu tulid kolmandaks.

Mia Marin Lilienthal ja Richard Mracus Arge Foto autor: Riina Ramst
Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge
Foto autor: Riina Ramst

Tulemused 1.etapp RS Feva
Tulemused 1. etapp 29er
Tulemused 1. etapp 49er

Võistlusrada asub sadama lähistel ning võistlussõidud on pealtvaatajatele kaldalt hästi jälgitavad. Pühapäeval algusega kell 14 toimuvaid finaalsõite kommenteerib huvilistele kaldal taas purjetaja Brigita Sepp.

Kärdla Cramo Race koosneb kõigile klassidele kahest eraldi peetavast etapist, millest esimene lõppes laupäeval ning teine lõpeb pühapäeval.
Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks oli poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus. Reede-laupäeva etapi poolfinaal- ja finaalsõidud toimusid laupäeval algusega kell 14.
Pühapäeva etapi kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.
Kärdla Cramo Race lõpptulemused arvestatakse, liites kokku reede-laupäeva etapi ning pühapäeva etapi lõppkohad.

Kärdla Cramo Race’i korraldab Jahtklubi Dago koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.
Kärdla etapi peasponsoriks on Cramo Estonia AS.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Purjetamise Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Purjetamise Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 10.august kell 06:21