Trofeo Princesa Sofia regatil pääseb Deniss Karpak otse finaali


Deniss Karpak. Foto autor: Pedro Martinez / Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia IBEROSTAR

Hipaanias Palmal käimas oleval EUROSAF Champions Sailing Cup osavõistlusel ootavad Finn klassi homme ees poolfinaali kvalifikatsioon ning seejärel kohe ka poolfinaal. Deniss Karpak neis sõitudes aga startima ei pea, kuna avaseeria järgselt 2. kohal olijana pääseb ta otse laupäeval peetavasse finaali.

Deniss Karpak (KST) lõpetas täna oma avaseeria 7. ja 5. tulemusega ning on Finnil kokkuvõttes 2. positsioonil türklase Alican Kaynari järel.

Ülejäänud klassid, kus meie purjetajad võistlustules on, jätkavad avaseeria sõitudega veel ka homme.

Laser Standard klassis sai Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) täna kuldlaevastikus 28. ja 37. koha ning on praegu kokku 15. real. Juhib hispaanlane Joel Rodriquez.

Ingrid Puusta (NYCS) sõitis neljandal võistluspäeval naiste RS:X purjelaual välja 13. ja 12. resultaadi ning paikneb praegu 14. kohal. Liidriks on Zofia Noceti-Klepacka.

49erFX klassis finišeerisid Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) täna 26nda, 22se ja 19ndana ning on kokkuvõttes 21. real. Esikohal on Saksamaa naiskond Victoria Jurczok ja Anika Lorenz.

Anna Pohlak (TJK) lisas Laser Radiali kuldfliidis oma sõitude seeriasse 58. ja 51. koha ning on hetkel 40. positsiooni. Radialil juhib võistlust leedulanna Viktorija Andrulyte.

49er’il said Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK) 19., 9. ja 23. tulemuse ning meeskond omab kokku 42. asetust. Liidriteks on britid James Peters ja Fynn Sterritt.

Meeste RS:X klassis sai Rainer Kasekivi (TPLK) täna 38. ja 39. finišitulemuse ning on kokkuvõttes 93. kohal. Kõige paremat sõitu on seni teinud hispaanlane Ivan Pastor Lafuente.

Regati formaat on erinevatele klassidele erinev. Laser Radial, Laser Standard, 49erFX ja 49er klassides purjetatakse reedeni avaseeria sõitudes ning laupäeval on iga klassi kümnele parimale medalisõit. Finn klass lõpetas avaseeria täna ning homme ootavad neid ees poolfinaali kvalifikatsioonisõit, kus stardivad avaseeria tulemuste järgselt paadid alates 6. kohast. Sellele järgneb poolfinaal, kuhu pääsevad lisaks avaseeria järel 3.-5. kohal olnutele poolfinaali kvalifikatsiooni 5 parimat. Laupäeval peetavas finaalis aga võistlevad avaseeria kokkuvõttes 1. ja 2. koha saanud paadid ning poolfinaali 3 parimat. RS:X naiste ja meeste klasside formaat näeb ette reedeni toimuvaid avaseeria sõite ning laupäeval peetavaid finaale: veerandifinaalis on stardis avaseeria tulemusel 3.-12. kohale asetunud surfarid, poolfinaali pääsevad veerandfinaali 5 parimat ja avaseeria järgselt 2. kohal olnud sportlane ning finaalis on vastamisi poolfinaali 2 parimat ja avaseeria võitja.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Helly Hansen.

Avaldatud: 30.märts kell 08:06