Tõnu Tõniste meeskonnale Lenny Melges 24 EMi pronks ja Corinthian arvestuse meistritiitel


"Lenny" meeskond

Portorozis, Sloveenias toimusid 4.-11. septembrini sportpaadi Melges 24 Euroopa meistrivõistlused, mis olid üle kahe aasta esimeseks tiitlivõistluseks pärast pandeemiast tingitud võistluspausi. Jaht Lenny meeskond koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Tammo Otsasoo, Henri Tauts ja Maiki Saaring jõudsid esmakordselt tiitlivõistluse poodiumile üldarvestuses, saades pronksmedalid. Corinthianide ehk mitteprofessionaalide arvestuses sai Lenny meeskond aga kulla, olles nüüd neljakordne mitteprofessionaalide Euroopa meister (varasemad korrad 2007, 2011 ja 2014).

40 meeskonda 14 riigist, kaasa arvatud Ameerikast, purjetasid viiel võistluspäeval kokku 11 võistlussõitu. Kogu nädala valitsesid Pirani lahel, Portorozis vaiksed ja keerutavad tuuleolud, kuid Lenny meeskonnale tulid kasuks kindlasti aastatepikkused kogemused sellel lahel Euroopa Karikasarja etappidel purjetamisest.

Esimese päeva kolme sõidu järel oli Lenny liidripositsioonil, teise päeva ja kokku kuu sõidu järel haaras liidripositsiooni 2018.a maailmameister Andrea Racchelli meeskond jahil Altea ning Lenny meeskond alustas kolmandat päeva teiselt kohalt. Selle päeva lõpuks tõusis Lenny ette Ameerika paatkond War Canoe Michael Goldfarbi juhtimisel, kes Portorozis ka 2018.a võistelnud ja Euroopa Karikasarja võidu napsanud. Lennyle tuli kolmandal päeval nii nende halvim ehk mahaviske tulemus (15. koht) kui ka parim, ehk sõiduvõit teisest sõidust – jätkates võistlust kolmandalt kohalt. Neljandal päeval purjetati taas kaks sõitu ja 12. ning 10. koht viisid Lenny enne viimast võistluspäeva neljandale kohale üldarvestuses.

Viimane võistluspäev algas varasema stardiga lootuses, et õnnestub veel purjetada kaks sõitu, mis oli ka regati maksimumplaan. Tuuleolud lubasid aga purjetada vaid ühe sõidu, sest enne viimast lubatud kellaaega oli tuul nii vaikseks ja heitlikuks muutunud, et starti enam ei antud ja EMi tulemused selgusid 11 sõidu põhjal.

Viimane võistlussõit laupäeval muutis olukorda liidrite hulgas märgatavalt. Teise päeva algusest peale võistlust juhtinud Andrea Racchelli meeskond jahil Altea sõitis välja kuuenda tulemuse, kuid piisav punktiedu tagas talle liidrikoha võites ühe vähestest trofeedest, mis ta kollektsioonist veel puudus – legendaarse itaalia Melges 24 purjetaja nime kandva Giorgio Zuccoli Euroopa meistrivõistluste rändtrofee, olles nüüd pea kahekümne aasta järel selles klassis purjetanuna Euroopa tipus. Altea meeskonnas purjetasid lisaks Andreale Gaudenzio Bonini, Fausto Surini, Stefano Lagi ja Michele Gregoratto.

Senini amatööride arvestuses purjetanud Miles Quintoni meeskond Gill Race Team James Petersiga roolis, kaasas viimasel päeval vahetusmeeskonnaliikmena Sloveenia profipurjetaja Branko Brcini ning tegi tugeva lõpuspurdi ja lõpetas EMi hõbedal, olles esmakordselt, nii nagu ka Lenny, üldarvestuse poodiumikohal. Ameerika meeskonna War Canoe ebaõnnestunud poole valik viimases sõidus kukutas nad teiselt kohalt neljandaks tõstes seeläbi Lenny kolmandaks ning esmakordselt Melges 24 klassi üldarvestuse poodiumikohale.

Lisaks pronksmedalitele siis Lenny meeskonnale ka Corinthiani meistritiitel ja Menno Meyeri Euroopa meistrivõistluste rändkarikas.

Tõnu Tõniste“Oleme kogu meeskonnaga oma tulemuse üle väga õnnelikud. Oleme Euroopa mitteprofessionaalide tiitli saavutanud varem kolm korda, siis nüüd üldpoodiumile jõudmine on meie jaoks esmakordne ning selle üle oleme eriti õnnelikud. Siin olid tingimused keerulised ning kerged tuuled, kuid oleme harjunud selle paadiga purjetama erinevates tingimustes ja väga pikka aega – nii et tulgu mis tuleb, oleme alati valmis võistlema ja kõrgete tulemuste eest võitlema.”

Link intervjuule https://fb.watch/7_YkHkPefJ/

Euroopa meistrid Melges 24 klassis selgusid viimati 2018.a augustis Garda järvel Rivas Itaalias, kui Lenny tuli Corinthianide hõbedale.

Tulemused

Regati veebileht 

Kõik pildigaleriid – © Mauro Melandri / Zerogradinord

Videod

Uudise autor: Piret Salmistu

Avaldatud: 11.september kell 08:13