Teine etapp viis A. Le Coq 57. Muhu Väina regati Hiiumaalt Muhumaale

026c9ed4-4f2c-4e0b-8c89-546e82fb0a24

Kärdla-Kuivastu etapp oli regati teine ja algas esmaspäeva, 14. juuli hommikul kell 10. Vaatamata pühapäevaõhtusele hilisele jalgpalli MM-i finaalmängule kaasaelamisele olid kõik jahid rivis, et pärast kolme päeva Kärdla sadamas siirduda regati järgmisse peatuspunkti Kuivastu sadamas.

Pühapäevaõhtune sompus ja vihmane ilm oli asendunud päikselise hommikuga, kus esiotsa tundus tuult purjetamiseks nappivat, kuid kell 10 hommikul saadi Kärdla lähistelt reipas taganttuules spinnakeride paisudes Kuivastu poole teele asuda. Kuna 44-miiline distants tõotas olla parajaks katsumuseks kõige väiksematele jahtidele, siis nendele anti võimalus sõita Kärdlast Kuivastusse kõige otsemat veeteed pidi. Suurematel jahtidel tuli teha sikke ja sakke distantsi pikendamiseks – nii oli keskmiste jahtide distantsi pikkuseks ca 48 miili ja kõige kiirematel ja suurematel 54 miili. Paraku pikendas suure hulga jahtide distantse aga tuuleaukudes ootamine ja õhtu saabudes hoopistükkis tuulevaikus. Kella 11 õhtul oli Kuivastu sadamasse jõudnud vaevalt veerand kogu laevastikust ja vaid ORC III grupi jahid olid kõik sadamasse
saabunud ja tulemused kirja saanud.

ORC I grupi jahid startimas.  Foto Piret Salmistu
ORC I grupi jahid startimas.
Foto: Piret Salmistu

Kõige suuremate jahtide grupis ORC I oli parim möödunud aasta regati teine, Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgi juhtimisel, kellel kulus distantsi läbimiseks veidi üle 10 tunni. Vaid 8 sekundit korrigeeritud ajas kaotas neile möödunud aasta regati kolmanda koha jaht Olympic Tiit Vihuli meeskonnaga Dago Jahtklubist. Suurepärast sõitu teinud ja enamuse distantsist liidripositsiooni hoidnud jaht Spirit Juss Ojalaga roolis Dago Jahtklubist, mis läinud aasta regati siis veel Amservi nime kandes võitis, purjetas kolmandale kohale, kaotades Olympicule ca kolme minutiga. Koondtulemustes juhib ORC I grupis kahe sõidu järel Forte 4 punktiga, teisel kohal on esimese etapi võitnud Reval Cafe Kalev Jahtklubist ja võrdselt 7 punktiga on kolmandal kohal Spirit.

Jahi Spirit kapteni Juss Ojala sõnul oli Kärdla-Kuivastu etapp pikk ja kurnav. „Ilmaolud olid muutlikud, aga kõigile suhteliselt võrdsed. Alates teisest märgist asusime juhtima ja pika krüssuga õnnestus oma edumaad pidevalt kasvatada kuni viimase Paatsalu pöördemärgini. Sealt edasi Kessuni oli taganttuules spinniots, kus hakkasime konkurentidele juba vastu purjetama. Kessust finišini ligi 1,5-miilisel lõigul tuli kõigi jaoks uus tuul. Hävisime sellest, aga taganttulijad kaotasid veel rohkem. Tänane ilm soosis just kiireid jahte ja üldiselt oli ideaalne purjetamisilm,“ võttis Juss kokku Kärdla-Kuivastu etapi.

Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi.  Foto: Piret Salmistu
Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi.
Foto: Piret Salmistu

ORC II grupis tegi teisel etapil parima tulemuse Kalev Jahtklubi jaht Jazz Risto Riimi meeskonnaga. Ca viie minutiga kaotas Jazzile Bossa Nova Margus Zuravljoviga roolis, samuti Kalev Jahtklubist. Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl Alari Akermanni meeskonnaga jäi 21 sekundit maha ja oli teise etapi kolmas. Siin grupis on pärast kahte etappi esikolmik Bossa Nova, Merepärl ja Adele jahtklubist Baltsail Aleksander Zolotoviga roolis. 

Jaht Jazz, kapten Risto Riim, Kalev Jahtklubi.  Foto: Piret Salmistu
Jaht Jazz, kapten Risto Riim, Kalev Jahtklubi.
Foto: Piret Salmistu

ORC III ehk purjetajate keeles „veerandtonniste“ grupis sõitis parima koha välja neljakordne Muhu Väina regati võitja, Haapsalu jahtklubi jaht Edasi Koit Pautsi meeskonnaga, kes asus kolme punktiga juhtima ka kahe sõidu kokkuvõttes. Esimese etapi võitja, Leedu jaht Tango Aidas Narbutasega roolis oli täna teine ja on ka kahe sõidu kokkuvõttes teine. Kolmanda koha sai täna Kalev Jahtklubi jaht Minni, Andres Aaviku meeskonnaga. Kahe sõidu kokkuvõttes on kolmandal kohal kaheksa punktiga Kadri Saaremaa Merispordi Seltsist Andres Haaveli meeskonnaga.

Jaht Edasi, kapten Koit Pauts, Haapsalu Jahtklubi.  Foto: Piret Salmistu
Jaht Edasi, kapten Koit Pauts, Haapsalu Jahtklubi.
Foto: Piret Salmistu

Grupis ESTLYS I oli juba hommikul sunnitud stardialalt tagasi Kärdla sadamasse pöörduma jaht Aquamarine Kalev Jahtklubist, kuna kividele sõit rikkus jahi rooli. Pärast enam kui 13-tunnist purjetamist jagasid teise etapi esikolmiku kohad Kalev Jahtklubi jahid. Kõrgeima koha võttis Tessa Alar Ivansoniga roolis, teiseks tuli Fanatic Ain-Eke Jalasto meeskonnaga ja kolmanda koha sai Venus Toomas Kiiveri juhtimisel. Siin grupis juhib kokkuvõttes Tessa 3 punktiga, võrdsete kümne punktiga on teine ja kolmas Mir Aleksander Kulikoviga Venemaalt ja Ariel Sergei Ganicheviga, samuti Venemaalt.

ESTLYS II grupis oli täna parima tulemusega Kalev Jahtklubi jaht Vesikaar Tanel Tammega roolis. Täpselt neli minutit kaotas Brigitta Mikk Metstaki meeskonnaga Kalev Jahtklubist. Läti jaht Arabella Stanislav Backansi meeskonnaga kaotas Brigittale juba kolmeteist ja poole minutiga. Kaks jahti selles grupis ei mahtunud finišeerudes kontrollaja piiresse. Siin grupis on pärast kahte sõitu esikolmikus vastavalt punktidega 3, 4 ja 9 Vesikaar, Arabella ja kolmandana Liliann Margus Beljakoviga roolis Saaremaa Merispordi Seltsist.

ESTLYS III grupis sõitis täna teistele aja ette Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Mercurius Margus Tasa meeskonnaga. 42 minutit kaotust seekord jahile Aurora Pille Kaasiga roolis Haapsalu Jahtklubist ja ca 23 minutit kaotas kolmandaks tulnud Frida Kalev Jahtklubist Andres Kõndi meeskonnaga. Selle grupis on esikolmikus pärast kahte sõitu Frida, Aurora ja Black Bird Tarmo Polli meeskonnaga Haapsalu Jahtklubist.

Folkbootide klass oli teist etappi purjetades merel kõige kauem. Kui võitjaks tulnud Tuuli Olev Oolupi tiimiga Haapsalu Jahtklubist jõudis sadamasse kella 11 paiku õhtul, siis viimasena finišeerunud Siim Ojaveeri tiim Dorotheal Lennusadamast jõudis Kuivastusse kell 03:04 varahommikul. Teise koha sai pikalt, pea 14 tundi kestnud sõidult Ott Kolki juhitud Ahti Saaremaa Merispordi Seltsist, jäädes esikohast maha pea pool tundi. Kolmanda koha sai Kalev Jahtklubi jaht Greta Mikk Kööseliga roolis. Samad jahid jagavad ka kahe sõidu järel koondtulemustes esikolmiku kohti: esikohal on Tuuli kolme punktiga, teisel Greta nelja punktiga ja kolmandal Ahti kaheksa punktiga.

Kõik tulemuste protokollid 

Folkboot Tuuli, kapten Olev Oolup, Haapsalu Jahtklubi.  Foto: Piret Salmistu
Folkboot Tuuli, kapten Olev Oolup, Haapsalu Jahtklubi.
Foto: Piret Salmistu

Viimased neli jahti jõudsid sadamasse alles öösel kella 3 paiku, Seetõttu jäi ka esmaspäeva õhtusse plaanitud autasustamine Kuivastus ära ja viiakse läbi Pärnus, kuhu regatt jõuab teisipäeva hilisõhtul.

Vaata teise päeva VIDEOKOKKUVÕTET
Kärdla-Kuivastu etapi pildigalerii, fotod: Piret Salmistu

Muhu Väina regatti korraldavad ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Euronics, Selver, Saarte Liinid, Kuressaare linn, Muhu vald, Pärnu linn, Kärdla linn, Hiiu vald, Kärdla sadam, OtterBox, LifeProof, Saaremaa Juust, Loodus Invest, Dermoshop, Joogikuller/Sailor Jerry, Tallink, Doyle, Helly Hansen/Sportland, Greencoal, Rahva Raamat, Regio, Delfi ja Jägermeister.

Regati kodulehekülg: www.muhuvain.ee
Facebook: Muhu Väina regatt
Jälgi regatti reaalajas läbi Muhu Väina regati veebilehe www.muhuvain.ee
2013. aasta regati pildigaleriid ja videod

c749cab2-c59e-4fb0-b369-b07ee834e279

Avaldatud: 15.juuli kell 09:01