Täna selgusid Lennusadamas peetud Purjetamise Eesti MV etapi võitjad


Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Riina Ramst

Tallinna Merepäevade raames peetud EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapp Tallinn Race regatt sai täna lõpu sarnaselt eelmiste võistluspäevadega vaikse tuule oludes peetud pingeliste finaalsõitudega, mille tulemusel kuuluvad nelja võistlusklassi esikohad Juuso ja Henri Roihule, Angeliina Maria Isabel Õunapile ja Lisbeth Taggule, venelastele Daniil Usachevile ja Vladimir Loginovile ning Siim Siimsonile.

49er klassis olid kvalifikatsiooni järgselt kolm parimat paatkonda Juuso ja Henri Roihu, Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp ning Tõnis Haavel ja Eerik Luka. Nemad pääsesid otse finaali, poolfinaali võiduga tuli endale otsustavasse sõitu koht lunastada Hardi Antonil ja Lenart Kivistikul. Finaali ja seega kogu regati võitsid vennad Roihud. Teiseks tulid Haavel ja Luka ning kolmanda lõpptulemuse seilasid välja Tammiste ja Sepp, olles ühtlasi parimad väiksema purjestusega 49erFX arvestuses.

Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu Foto autor: Riina Ramst
Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu
Foto autor: Riina Ramst


Klassis RS Feva olid finaalis vastamisi fliidisõitude kolm parimat tiimi Pert Salundi ja Andreas Sepp, Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu ning Karolin Härm ja Britta Maipuu ja poolfinaali võitjad Mia Marin Lilienthal ning Susanna Silluta. Otsustavas sõidus ületasid finišiliini esimestena Õunap ja Taggu, kannul nooremate vanusearvestuse parimad Salundi ja Sepp. Regati esikolmiku lõpetasid Härm ja Maipuu.

Daniil Usachev ja Valdimir Loginov Foto autor: Riina Ramst
Daniil Usachev ja Valdimir Loginov
Foto autor: Riina Ramst


29er
klassi finaalis startisid sinna otse kvalifitseerunud soomlased Edvard Bremer ja Otto Schneider, Kaarel ja Mihkel Paal ning venelased Daniil Usachev ja Vladimir Loginov, samuti poolfinaali kinni pannud Mari-Ann Raud ja Maris Seersant. Finaali võitsid Usachev ja Loginov, Bremer ja Schneider tulid teiseks ning vendadele Paalidele kuulus regati kolmas lõpptulemus.

Siim Siimson Foto autor: Riina Ramst
Siim Siimson
Foto autor: Riina Ramst

Klassis Optimist, mis võistles Tallinn Race’il Eesti meistrivõistluste arvestuse väliselt, tuli finaali parimana võitjaks Siim Siimson Hugo Mart Reisneri ja nooremate vanusearvestuse edukaima Karl Sören Tamme ees. Parim tüdruk oli poolfinaalist finaali kvalifitseerunud, kuid seal neljandaks jäänud Emma Mia Kaar.

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva lõunani toimunud fliidisõitudest ning pühapäeval alates kella 13st kaldalähedasel Lennusadama rajal purjetatud poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsesid kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetasid fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääses samuti finaali. Finaalsõidus selgitati regati esikolmik.

Tallinn Race’i korraldas Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 15.juuli kell 06:30