Tallinna Sadam Purjetamise Eesti MV etapil avapäeval valitsesid finišit Rammo, Pohlak ja Väinsalu


Anna Pohlak. Foto autor: Riina Ramst

Vanasadama lähistel tuulistes oludes alanud Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapiks olevatel Kalev Jahtklubi meistrivõistlustel purjetasid olümpiaklasside ning katamaraanisportlased täna kolm fliidisõitu. Laser Standardil juhib avapäeva järel Karl-Martin Rammo, Laser Radialil Anna Pohlak, Finnil Lauri Väinsalu, 470 klassis Ilmar Rosme ja Enely Liepkalns ning F-18-l Andres Laul ja Ain Roosma.

Laser Standardil näitas avapäeva kõikides sõitudes oma kindlat paremust äsja Rio olümpiapileti välja võidelnud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK). Teisel kohal asub kõik finišid teisena võtnud Mihkel Väli (ROPK) ning kolmandat kohta on hoidmas Martin Aruja (ROPK).

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Riina Ramst

Laser Radial klassi konkurentsis oli samamoodi teistest kindlalt üle Anna Pohlak (TJK). Ka ülejäänud esikolmiku kohad on enda valdusse haaranud õrnema sugupoole esindajad: teine on Anne-Mari Luik (ROPK) ja kolmas Annegret Unnuk (ROPK).

Samamoodi läksid Finn klassis täna sõiduvõidud vaid ühele sportlasele – Lauri Väinsalule (ROPK/TREV2). Talle järgnevad Harles Liiv (ROPK) ja soomlane Mikael Hyryläinen.

Liidripositsioon puhta võitude seeriaga kandus edasi ka F18 katamaraaniklassile. Siin on tugevaimaks paatkonnaks Andres Laul ja Ain Roosma (SRA NYCS). Aivar Soo ja Uku Kuusk (HJK) on asetunud teisele, Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (SRA NYCS) kolmandale kohale.

Kahepaadil 470 juhivad Ilmar Rosme ja Enely Liepkalns (KJK) Mari Põldmaa ja Johanna Poksi (TJK) ees.

Laser Radial klassis võistleb 24, Standardil 9 ja Finnil 4 purjetajat. Kahepaatidest on 470 klassis osalemas 3 ja katamaraanil F18 7 tiimi.

Laupäeval antakse esimese fliidisõidu hoiatussignaal kell 12 ning pühapäeval algavad fliidisõidud kell 11 ja finaalsõidud kell 14. Pühapäevane päev tõotab suurt põnevust ja närvikõdi ka pealtvaatajatele. Programmi juhatab sisse kell 12 toimuv staaride võidusõit katamaraanidel, mis on sadama kruiisikailt väga lähedalt jälgitav, nagu ka samas algusega kell 14 lühirajal toimuvad regati finaalsõidud parimatele, mille kulgu kommenteerib kaldalt rahvusvahelise kategooria purjetamiskohtunik Priit Rüütel. Kõiki võistluspaate saab kaldal oma silmaga vaadata, oma käega katsuda ning lastel on võimalik soovi korral ka proovida purjetamist RS Feva paatidel. Pealtvaatajate ala asub Vanasadamas esimesel kruiisikail, sissepääs on läbi Vanasadamas asuva Balloon Tallinn ala. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Kalev Jahtklubi meistrivõistlused korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 9 fliidisõitu ning seejärel 2 finaalsõitu või 1 medalisõit, mis annab topeltpunktid. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.kjk.ee/

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 31.juuli kell 07:03