Tallinna Nädala regatil jõuab finaalini purjetamise Eesti karikasari

Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 2014 3. päev 030

Reedest pühapäevani Pirital toimuv 23. Tallinna Nädala regatt lõpetab klasside Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, F-18, Techno 293, RS:X, Formula ja Formula Kite sportlaste jaoks tänavuse EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja.

Arvukalt võistlusklasse toob Tallinna lahele ka suure hulga sportlasi – kokku on regatile saabumas üle 150 võistleja Eestist, Lätist, Soomest ja Ukrainast.

Eesti karikasarjas hoiab Laser Radialil finaaletapi eel liidrikohta Anne-Mari Luik (Rein Ottosoni Purjespordikool), järgnemas Rimo Timm ja Henri Lepik, mõlemad Saaremaa Merispordi Seltsist.

Laser Standard klassis juhib Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) Kaarel Kruusmägi (SMS) ning Mihkel Väli (ROPK) ees.

Finn klassis on sarja liidripositsioonil Deniss Karpak (Karpak Sailing Team), edetabeli teiselt realt leiab Lauri Väinsalu (ROPK) ning kolmandalt Martti Kinkari (ROPK).

Paatkond Madis Mik ja Martin Mik (TJK) hoiab esikohta RS Feva klassis, teisel positsioonil on Erik Iida ja Aleksander Mustasaar (ROPK) ning kolmandal Mari-Ann Raud ja Johanna Poksi (TJK).

29er klassis on seni parimat minekut näidanud Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK). Teisel kohal paiknevad Kristo Õunap ja Kevin Grass (SMS), kolmandal aga Ardi Bogdanov ja Paul Bogdanov (TJK).

470-l juhivad sarja Maria Veessaar ja Maiki Saaring (TJK) Marjaliisa Umbi ja Elise Umbi (Purjespordiselts Maru) ning Andres Rohtla ja Tõnis Haaveli (ESS Kalev Jahtklubi) ees.

Katamaraanil F-18 on senipeetud etappide kokkuvõttes konkurentidest üle olnud Andres Laul ja Ain Roosma (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS). Paatkonnale järgnevad edetabelis Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi) teiselt ning Johannes Ahun ja Erki Laur (SoloSailing/SRA NYCS) kolmandalt kohalt.

Purjelaua Techno 293 U13 klassis moodustavad sarja esikolmiku hetkel lätlased – Emils Punte, Jekabs Markuss ja Elizabete Alise Mengele. Gregor Schneider (Tallinna Purjelauakool) on liider alla 15 aastaste Techno 293 klassis, järgnemas Oscar Naabel (TPLK) ning lätlane Namejs Dreimanis. Alla 17 aastaste purjelaudurite paremusjärjestuses on Alfred Kalmi (TPLK) kannul Aarto Pihlapuu (TPLK), kolmas on aga Aleksandra Kaupa Lätist. Avatud Techno 293 klassis hoiab esikohta Karl Kask (TPLK), järgnemas Eva Mari Mahhov (TPLK).

RS:X 8.5 m2 purjega laual juhib Rainer Kasekivi (TPLK)Keit Järve (SoloSailing/SRA NYCS) ja Betti Vainküla (Team Extreme) ees.

Formula purjelaual on sarjas seni parim olnud Martin Ervin (TE). Teist kohta hoiab John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ning kolmas on Erno Kaasik (TE).

Lohesurfi Formula Kite klassis on esikohal leedukas Viktoras Seputa, kannul Margus Otsa (SoloSailing/SRA NYCS/Fansurf) ning Madis Kallas (Kite Team Estonia).

Tallinna Nädala purjeregati näol on tegemist pikaajaliste ajalooliste traditsioonidega võistlusega. Regatt toimus mitmeid aastaid suure rahvusvahelise võistlusena juba Teise maailmasõja eelses Eesti Vabariigis. Nõukogude ajal oli suurimaks Tallinnas peetud iga-aastaseks regatiks Balti regatt. 1991. aastast alates on regatti peetud iga-aastaselt algul Tallinna 470 Regati nime all, hiljem alates 2005. aastast Tallinna Nädala regatina. Mitmetel aastatel on Tallinna Nädala regatt olnud suurim Tallinnas peetud regatt, kus osalenud ka arvukalt purjetajaid meie naaberriikidest.

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistluste avamine toimub reedel kell 13:30 Kalevi Jahtklubis. Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15. Võistlussõidud kestavad pühapäevani.

Klassis Formula Kite on võimalik võistlust jälgida ka Internetis reaalajas, kuna võistlejatel on küljes GPS Live seadmed, mis saadavad süsteemile nende asukohapunkte. Lohesurfi võistlusele saab kaasa elada veebilehel http://sportrec.navirec.com/ui/#1a1j2js.

Tallinna Nädala regati kodulehekülg: http://www.puri.ee/

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peeti 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks oli 12.-14. septembril toimunud Pärnu Sügisregatt ning viimaseks on 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika infolehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 25.september kell 01:37