Tallinna Nädala regati avapäeval võidutsesid tugeva tuule valitsejad


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Täna Tallinna Vanasadamas ja Pirital alguse saanud Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste finaaletapil seilati tugevas, puhanguti üle 10 m/s ulatunud tuules kaks võistlussõitu. Laser Standardi, Laser Radiali ja 470 olümpiaklassides, RS Feva ja 29er noorteklassides ning RS:X ja Formula purjelaudadel läksid juhtima need, kes tormistes oludes kõige paremini vastu pidasid ning kõige targemaid otsuseid tegid.

Laser Radial klassis läks juhtima ühe sõiduvõidu ja teise finiširesultaadiga Tavo Annus (Rein Ottosoni Purjespordikool) alustuseks neljandana lõpetanud, kuid siis samuti ühe sõidu ära võitnud Annegret Unnuki (ROPK) ees. Kolmandal positsioonil on Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi).

Tavo Annus. Foto autor: Riina Ramst
Tavo Annus.
Foto autor: Riina Ramst

Kaks korda esimesena finišeerinud Martin Aruja (ROPK) on liidriks Laser Standardil Georg Haudi (ROPK) ja Kristian Rausi (ROPK) ees.

RS Feval on tulemustega 1, 2 esikohal Daniel ja Jaagup Rüütel (Saaremaa Merispordi Selts), järgnemas Hugo Rasmus Vaino ja Uko Tiidemann (ROPK) ning Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK).

Klassis 29er on esimesel ja teisel positsioonil olevatel tiimidel võrdselt punkte, kuna mõlemad võitsid ühe sõitudest ja lõpetasid teise teisena. Esikoht on siin siiski praegu Ardi ja Paul Bogdanovi (TJK) ning teine asetus Juuso ja Henri Roihu (TJK) käes, kolmandad aga on Hardi Anton ja Olle Saar (TJK).

Ardi ja Paul Bogdanov. Foto autor: Riina Ramst
Ardi ja Paul Bogdanov.
Foto autor: Riina Ramst

Kahe sõiduvõiduga juhivad 470 klassis regatti Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) Alari Lagle ja Siim Jõeväli (ROPK) ees.

Olümpiapurjelaual RS:X oli täna kindlalt parim Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi). Teisel positsioonil on mõlemas sõidus teisena finišeerinud soomlanna Tuuli Petäjä-Siren ning kolmas on Marcus Pertelson (Tallinna Purjelauakool).

Samamoodi täna konkurentsitult edukaim olnud John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) on haaranud liidrikoha Formula klassis tänavuse noorte maailma- ja Euroopa meistri Tristen Erik Kivi (SSK) ning Erno Kaasiku (Team Extreme) ees.

F18 katamaraaniklassi jaoks oli tuult täna võistlemiseks liiga palju ning olud olid liiga karmid ka enamikule Techno 293 klassi noortele purjelauduritele.

Laser Radialil võistleb 20 ja Laser Standardil 8 purjetajat. RS Feva klassis on võistlustules 14, 29er’il 9, 470 klassis 3 ja F18 klassis 14 paatkonda. Purjelauadadel võistleb RS:X klassis 13, Formulal 16 ja Techno 293 klassis 14 sportlast.

Laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 10 ja finaalsõidud algusega kell 12:30. Võistlusseeria jooksul plaanitakse paadiklassidele pidada 9 fliidisõitu ja 2 finaalsõitu või 1 medalisõit, Techno 293 ja RS:X klassidele 9 fliidisõitu ning Formula klassile 15 fliidisõitu.

Svertpaatidele ja katamaraanidele pühapäeval Vanasadama kruiisikaide külje all lühirajal toimuvad põnevad ja vaatemängulised finaalsõidud on pealtvaatajatele kai pealt hästi jälgitavad ning nende kulgu kommenteerib kaldalt endine 470-purjetaja Brigita Sepp. Samuti saab finaalidele kaasa elada Postimees Online otseülekande vahendusel.

Otseülekande orienteeruv ajakava Postimees Onlines:
13:00 noorteklassi RS Feva hõbe- ja kuldfinaal
14:00 noorteklassi 29er hõbe- ja kuldfinaal
15:00 katamaraaniklassi F18 hõbe- ja kuldfinaal
16:00 olümpiaklassi Laser Radial hõbe- ja kuldfinaal
17:00 olümpiaklassi Laser Standard hõbe- ja kuldfinaal
Kahepaadiklassis 470, kus on vähem osalejaid, selgitatakse võitjad pühapäeval kell 12:30 algavas medalisõidus.

Postimees Online otseülekannet saab pühapäeval jälgida lingilt:http://sport.postimees.ee/3331463/postimehe-otsepilt-tallinna-nadala-regatt-otsustab-olumpiapaatide-ja-purjelaudade-eesti-meistrid

Purjelauaklassid Techno 293, RS:X ja Formula võistlevad Pirital ning neile koosneb regatt vaid fliidisõitudest.

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.puri.ee/

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 18.september kell 06:49