Tallinn Race’i esimese osavõistluse võitjad on Juuso ja Henri Roihu, Lili Kotilainen ja Vilma Rikala ning Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks


Tallinn Race. Foto autor: Riina Ramst

Lennusadamas toimuval Tallinna merepäevade regatil, mis on ühtlasi kahepaatide EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapp, peeti täna pärastlõunal üpris vaikses tuules esimese osavõistluse poolfinaal- ja finaalsõidud.

Tallinn Race’i reede ja laupäeva osavõistluse kolm viimast kvalifikatsioonisõitu seilati ära täna hommikupoolikul ning seejärel asuski juba poolfinaali starti 49er klass. Selle sõidu võitjana pääsesid lisaks otse finaali saanud kvalifikatsiooni kolmele parimale tiimile esineliku otsustanud sõidu starti Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp. Finaali tihedas konkurentsis võtsid osavõistluse esikoha Juuso ja Henri Roihu Soome võistkondade Juho Kotiranta ja Robin Berneri ning Victor Sileni ja Martin Mikkola ees.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

29er klassis tuli Eesti meeskonnal koosseisus Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet asuda finaalis rinda pistma kolme soomlaste paatkonnaga: Lili Kotilainen ja Vilma Rikala, Onni Hinskala ja Iivari Heickell ning poolfinaali parimad Sebastian Feodoroff ja Aleksi Nurminen. Osavõistluse võidu said Kotilainen ja Rikala. Paal ja Marvet lõpetasid finaali teisena ning Feodoroff ja Nurminen kolmandana.

Lili Kotilainen ja Vilma Rikala Foto autor: Riina Ramst
Lili Kotilainen ja Vilma Rikala
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassis startisid finaalis kvalifikatsiooni kolm parimat tiimi Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks, Mari Kedelauk ja Daniel Ovsienko ning Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov, lisaks ka poolfinaali võitjad Mia Maria Lipsmäe ja Sandra Sinivee. Otsustava sõidu lõpetasid ülitihedas finišis esimesena Reisner ja Saks, järgnemas Kedelauk ja Ovsienko ning Vettik ja Koov.

Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks Foto autor: Riina Ramst
Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks
Foto autor: Riina Ramst

1. osavõistluse tulemused 49er
1.osavõistluse tulemused 29er
1. osavõistluse tulemused RS Feva

Tallinn Race koosneb klassidele RS Feva, 29er ja 49er kahest eraldi peetavast võistlusest, millest esimene lõppes laupäeval ning teine lõpeb pühapäeval.

Esimese võistluse kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks oli poolfinaali võitja. Võistluse lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus. Reede ja laupäeva võistluse poolfinaal- ja finaalsõidud toimusid laupäeva pärastlõunal.

Pühapäeva võistluse kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.

Tallinn Race lõpptulemused arvestatakse liites kokku reede ja laupäeva võistluse ning pühapäeva võistluse lõppkohad.

Eesti Meistrivõistluste sarja arvestuse väliselt kutsutud klassidena Tallinn Race’il osalevad Optimist ja Hansa 303 võistlevad ainult pühapäeval. Optimisti purjetajatele peetakse hommikul kvalifikatsioonisõidud ning pärastlõunal algusega kell 13 finaalid. Hansa 303 klassile koosneb regatt neljast pühapäeva hommikupoolikul peetavast võistlussõidust, kus lisaks Eesti parapurjetajatele on stardis Läti purjetajad.

Pühapäevaseid Lennusadama kai lähedal paikneval rajal toimuvaid võistlussõite kommenteerivad jahisadama hoone terrassil huvilistele purjetajad Ingrid Puusta ja Hardi Anton.

Võistluse ajakava:
reede, 12. juuli
13:00 avamine
15:00 49er 3 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
15:00 RS Feva, 29er 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
laupäev, 13. juuli
11:00 49er 3 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
11:00 RS Feva, 29er 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
14:00 49er, 29er, RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
pühapäev, 14. juuli
11:00 49er, 29er, RS Feva 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
11:00 Optimist 4 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
11:03 Hansa 303 4 sõitu (Lennusadama rada)
13:00 Optimist, 49er, 29er, RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
18:00 autasustamine pealaval

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Facebook ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Tallinna merepäevad 2019 toimuvad 12.–14. juulini, programmiga on võimalik tutvuda kodulehel.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 13.juuli kell 06:32