Talisurfi Tallinna meister on Raivo Saarm


Kursisõidu start. Foto autor: Enda Pärisma

Möödunud nädalavahetusel toimusid Harku järvel Tallinna meistrivõistlused talisurfis. Soodsad jäätingimused ja tuuleolud võimaldasid meistrivõistlused pidada kahes osas. Laupäeval toimusid sõidud kursisõidu distsipliinis ning pühapäeval slaalomis. Võistlustel osales 15 surfarit – 14 purjekelku ja 1 lohe klassi esindaja.

Kursisõidus võitis keerutava tuulega enamiku sõite Raivo Saarm. Teiseks tuli noorsurfar Raul Mihkel Anton ja kolmandaks kogenud Andrus Allikveer.

Foto autor: Enda Pärisma
Foto autor: Enda Pärisma

Kursisõidu tulemused

Slaalomi päev oli tuulisem. See meelitas kohale ka pisut enam võistlejaid. Esimesed sõidud võitis justkui eelmise päeva soojaga Raivo Saarm. Kuid tuul tõusis ja võite hakkasid noppima värskemad mehed. Päeva lõpuks sai läbi viidud täisprogramm – 12 sõitu. Võitis Tõnis Salong, teine oli Raivo Saarm ja kolmas Raul Mihkel Anton.

Slaalomi tulemused

Tallinna MV poodium Foto autor: Enda Pärisma
Tallinna MV poodium
Foto autor: Enda Pärisma

Kokkuvõttes tuli Tallinna meistriks Raivo Saarm. Teise koha saavutas NYC purjelauakooli noor Raul Mihkel Anton ja kolmandaks tuli Tõnis Salong. Noorte arvestuses võttis kindla võidu Raul Mihkel Anton Joonas Vääri ja Uku Roosimölderi ees. Kõik on NYC purjelauakooli noored. Veteranidest saavutas esikoha Koit Teder, teiseks tuli Valeri Filippov ja kolmandaks vanameister Kalev Allikveer. Grand masterite parim oli Raivo Saarm, teine Tõnis Salong ja kolmas Jaak Lukk. Lohe klassi esindas Tallinna meistrivõistlustel Martin Valvur.

Tallinna MV poodium noored Foto autor: Enda Pärisma
Tallinna MV poodium noored
Foto autor: Enda Pärisma
Martin Valvur Foto autor: Enda Pärisma
Martin Valvur
Foto autor: Enda Pärisma

Tallinna meistrivõistluste koondtulemused

Pildid kursisõidust ja slaalomist – autor Enda Pärisma
Video – autor Raul Harro
Video – autor Johannes Ahun

Eraldi tänati Harku baasis aastaid igapäevaselt toimetavat Kalev Allikveeri. Näiteks sel aastal on Kalev jääaugust päästnud 2 mootoratturit. Tunnustuseks andis surfikogukond auväärsele härrale üle tagasihoidliku Harku elupäästja medali.

Kalev Allikveer Foto autor: Enda Pärisma
Kalev Allikveer
Foto autor: Enda Pärisma

Tallinna meistrivõistlusi toetasid Tallinna Noorsooamet, Haabersti vabaaja keskus, NYC purjetamiskool, Mulgisepp, Eesti Purjelaualiit ja surfiklubi Puri.

Avaldatud: 02.aprill kell 11:29