Taavi Valter Taveter saavutas Kieli Nädala regatil 8. koha


Taavi Valter Taveter Foto autor: Robert Deaves

Täna peeti Saksamaal Kielis toimunud olümpiaklasside regatil medalisõidud, kus Finn klassis startis ka Taavi Valter Taveter.

Avaseeria järel kümnendal positsioonil olnud Taavi Valter Taveter finišeeris klassi kümnele parimale peetud ja topeltpunktid andnud medalisõidus viiendana. See tõstis ta regati lõppkokkuvõttes veel kahe koha võrra kõrgemale ehk kaheksandaks.

Regati võitis Finn klassis Saksamaa sportlane Phillip Kasueske, teine oli tšehh Ondrej Teply ning kolmas Jake Lilley Austraaliast.

Kieli Nädalal 49er klassis võistelnud Juuso ja Henri Roihu lõpetasid regati juba eile, 49. kohaga. Võitjateks on selles klassis Logan Dunning Beck ja Oscar Gunn Uus-Meremaalt poolakate Lukasz Przybyteki ja Pawel Kolodzinski ning brittide James Petersi ja Fynn Sterritti ees.

Tulemused Finn
Tulemused 49er

Tänavu 125. juubelit tähistanud Kieler Woche ehk Kieli Nädal on Põhja-Euroopa suurim suvefestival. Festivali raames toimunud purjeregati programmis oli lisaks olümpiaklassidele 17 rahvusvahelist klassi, parapurjetamise, avamerepurjetamise ning foilivad klassid. Regatil osales enam kui 4000 purjetajat 60 riigist, võisteldes enam kui 1900 paadil. Lisaks spordiüritustele oli Kieli Nädala kavas väga palju kultuuri- ja meelelahutusüritusi. Üheksa päeva väldanud festivali ajal külastas linna enam kui kolm miljonit inimest kogu maailmast.

Võistluse kodulehekülg
Fotod
Videod

Avaldatud: 30.juuni kell 02:51