Suvepealinnas algas ühe- ja kahepaatide Eesti Meistrivõistluste etapp


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarjas Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja F18 klassidele käesoleva hooaja esimene etapp Pärnu Purjetamisnädala regatt sai täna kolme võistlussõiduga alguse päikeselisel Pärnu lahel. Kõigis klassides kokku on võistlusel stardis 86 sportlast.

Laser Standard klassis läks kolme sõiduvõiduga kindlaks liidriks Karl-Martin Rammo. Talle järgneb teisel positsioonil Tavo Annus ning kolmandal kohal on lätlane Eriks Karlis Zvilna.

Laser Radial klassis juhib avapäeva järel lätlanna Estere Kumpina. Teisel kohal on Silver Vahstein ja kolmas Johannes Hubert Pukk.

Estere Kumpina Foto autor: Riina Ramst
Estere Kumpina
Foto autor: Riina Ramst

Kahepaadiklassis 29er olid täna kõigis võistlussõitudes konkurentidest üle Helen Pais ja Helen Ausman. Teisele kohale on platseerunud Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava. Ka kolmanda positsiooni on hõivanud naiskond – Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas.

Helen Pais ja Helen Ausman Foto autor: Riina Ramst
Helen Pais ja Helen Ausman
Foto autor: Riina Ramst

Nooremate kahepaadil RS Feva on kolme võistlussõidu järel liidrid Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Esikolmikus on veel Romi Safin ja Britta Maipuu teisena ning Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino kolmandana.

Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu Foto autor: Riina Ramst
Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu
Foto autor: Riina Ramst

F18 katamaraanil on kolme sõiduvõiduga esimese positsiooni haaranud Andres Laul ja Ain Roosma. Lauri Liipa ja Kristjan Kotkas on teisel kohal ning Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa kolmandad.

Andres Laul ja Ain Roosma Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma
Foto autor: Riina Ramst

49er klass alustab võistlussõitudega homme.

Võistluse kodulehekülg
Facebook ja fotogaleriid

Pärnu Purjetamisnädalal toimuvad Laser Radial ja Laser Standard klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal.

RS Feva, 29er, 49er ja F18 klassidele näeb võistlusformaat ette maksimaalselt 11 sõidust koosnevat fliidisõitude seeriat.

Laupäeval on kõigi klasside võistlussõidud planeeritud algusega kell 12. Pühapäeval toimuvad Laser Radial ja Laser Standard klasside kvalifikatsioonisõidud ja ülejäänud klasside fliidisõidud algusega kell 11 ning Laser Radial ja Laser Standard klasside klasside finaalsõidud algusega kell 14.

Pühapäeval Pärnu Jahtklubi ees jõel toimuvaid finaalsõite kommenteerivad huvilistele purjetajad Rimo Timm ja Taavi Valter Taveter.

Pärnu Purjetamisnädala korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

 

 

 

Avaldatud: 14.juuni kell 07:57