Surfi FUN sarja teine etapp peeti Võsul

Surfi FUN sarja II etapp peeti 11.-12. juuli Võsul, Käsmu lahes. Etapil startis 30 purjelaudurit, 1 lohelaudur ning 9 aerusurfi (SUP) harrastajat. Võistluse võõrustaja, Eru Surf Team oli ette valmistanud täiusliku nädalavahetuse. Võistlejaid ootas mõnus tuul, soe vesi, piisavalt päikest, hooldatud telklaager, super köök, saun ja lahe seltskond.

Laupäev algas tuuletugevusega 3-5 m/s. Tehti 5 sõitu purjelauale, millest ühes osales ka lohe esindaja. Suhteliselt vaikne tuul sobis paremini svertlauale, ning juhtpositsiooni haaras Raivo Saarm. Aerulaua klassis tehti kaks sõitu. Esimese võitis Mati Link ja teise Andres Valkna. Etapi võitja jäeti pühapäevase finaalsõidu otsustada.

Paraleelselt purjelaua võistlusega toimus Võsul veel kaks sündmust – Südasuve Maraton ja avati uus Võsu sadam. Erakordselt suur rahvahulk mahtus Võsule kenasti. Ühine õhtune sebimine, ka “tuule tegemine”, läks vastavalt planeeritud kavale.

Igatahes pühapäeval tuul tugevnes, puhudes kuni 8-9 m/s. See oli puhas sõidurõõm kõigile. Lisandus 5 sõitu purjelauale, milles erandina oli lubatud osaleda ka lohe klassi esindajal. Pühapäevased mitteametlikud sõiduvõidud kuulusid lohesurfar Martin Valvur’ile.

Purjelaua klassis liider Raivo Saarm valis tugevama tuule oludes formula klassi laua. See valik kindlustas etapivõidu ja liidripositsiooni ka kahe etapi kokkuvõttes. Tugevat konkurentsi pakkus liidrile Andres Valkna, kes võistles kogu nädalavahetuse formula lauaga. Tulemuseks üldarvestuse teine koht. Üldarvestuse kolmanda koha saavutas Meelis Uustalu.

Purjelaua üldarvestuse poodium

Purjelaua noorte U20 vanusearvestuse võitis Gregor Schneider. Üldarvestuses kuulus talle tubli 4. koht. Noorte arvestuse teise koha saavutas Oscar Naabel ja komandaks tuli 14 aastane Daniel Schneider.

purjelaud U20 poodium
Purjelaua U20 arvestuse poodium

Purjelaua naiste arvestuse võitis tugeva tuulega häid sõite teinud Anneli Mägi. Teise koha saavutas Kristel Pulges Cerli Aulik ees.

Purjelaua naiste arvestuse poodium

Purjelaua master vanusearvestuse järjestus: 1. koht Raivo Saarm, 2. Meelis Uustalu, 3. Otto Schneider.
Grand master vanusearvestus: 1. Andres Valkna, 2. Aivar Keskküla, 3. Anti Puusepp.

Purjelaua klassi eriarvestused:
Väike Funboard klass – võitis Peep Toomingas.
Suur Funboard klass – võitis Andres Valkna.
Svertlaud – võitis Gregor Schneider.

Aerulaua finaalsõidu võitis Mati Link. See ei tulnud üldse kergelt. Kolme sõidu peale tuli võitjal koguni kolm kukkumist, ehk sõideti “punasesse”. Teise koha saavutas Andres Valkna ja stabiilse sõiduga tagas kolmanda koha Meelis Uustalu. SUP naiste arvestuse võitis Anneli Mägi Cerli Aulik ees.

TULEMUSED: PURJELAUD, AERULAUD

Kaks päeva Võsu FUN-i tähendas pingutavaid väljakutseid kõigile.