Roomassaares peeti Eesti meistrivõistlused viies paadi- ja purjelauaklassis


Martin Ervin. Foto autor: Riina Ramst

Reedest pühapäevani peeti Saaremaa karikavõistlused, mis olid nii EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika etapiks kui Eesti meistrivõistlusteks klassidele RS Feva, 29er, Techno 293, RS:X ja Formula.

Esimesel kahel võistluspäeval oli tuul pigem vaiksemapoolne, täna aga puhus juba kuni 10 m/s. Seega said sportlased end igati mitmekesistes tingimustes proovile panna.

RS Feva klassis said regati esikoha küll leedukad Simonas Jersovas ja Gabriele Petraityte, kuid Eesti meistriteks on kokkuvõttes teiseks tulnud Kaarel Paal ja Emil Marvin Mikk (ESS Kalev Jahtklubi). Saaremaa KV kolmanda koha ning Eesti meistrivõistluste hõbemedalid said Madis ja Martin Mik (Tallinna Jahtklubi). Eesti MV pronksmedalite vääriliselt seilasid Hugo Rasmus Vaino ja Uko Tiidemann (Rein Ottosoni Purjespordikool). Tüdrukutest tulid Eesti meistriteks Johanna Poksi ja Mari-Ann Raud (TJK) Liis Annuse ja Katariina Mustasaare (ROPK) ning Helen Ausmani ja Helen Paisi (KJK) ees.

Juuso ja Henri Roihu (29er klass). Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu (29er klass).
Foto autor: Riina Ramst

29er’il võitsid Eesti meistri tiitlid ülekaalukalt Juuso ja Henri Roihu (TJK). Teise koha seilasid koduvetel välja Kristo Õunap ja Kevin Grass (Saaremaa Merispordi Selts) ning kolmanda tulemuse saavutasid Ardi ja Paul Bogdanov (TJK).

Formula purjelaual on värskeks Eesti meistriks Martin Ervin (Team Extreme). Hõbemedali pälvis John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ning pronksikarva autasu Erno Kaasik (Team Extreme). Alla 20 aastaste tiitlivõitja on Tristen Erik Kivi (SSK), kannul Karl-Erik Saarm (Team Extreme) ja Andreas Remmel (TPLK).

Noorte purjelaual Techno 293 kuulub alla 17 aastaste seas Eesti meistri kuld Alfred Kalmule (Tallinna Purjelauakool), hõbe Aarto Pihlapuule (TPLK) ja pronks Roomet Riho Pungale (TPLK). Alla 15 aastaste seas jäid Eesti meistri tiitlid võistlejate vähesuse tõttu välja andmata, kuid regati võitis siin Rasmus Pertelson (TPLK), järgnemas Gregor Schneider (TPLK) ja Oscar Naabel (TPLK).

RS:X 8.5 m2 klassi üldarvestuses oli parim Rainer Kasekivi (TPLK) Keit Järve (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) ning Betti Vainküla (TPLK/Team Extreme) ees. Eesti meistrid selgusid aga vaid juunioride seas, kus esimeseks tuli Rainer Kasekivi, teiseks Keit Järve ning kolmandaks Marcus Pertelson (TPLK).

RS Feval võistles 20 ja 29er’il 7 paatkonda. Techno 293 U15 klassis oli 3 ja U17 klassis 5 võistlejat. RS:X 8.5 m2 klassis seilas 7 ja Formula klassis 20 surfarit.

Saaremaa karikavõistlused korraldas Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peeti 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused toimub 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.
Eesti Purjelaualiidu suurtoetaja on Bacardi.

Avaldatud: 17.august kell 03:11