Rolex Aasta Purjetajateks 2016 valiti Hannah Mills ja Saskia Clark ning Santiago Lange

Who what where when why
Rolex Aasta Purjetajad - britid Hannah Mills ja Saskia Clark ning argentiinlane Santiago Lange. Foto: World Sailing

Eile õhtul Hispaanias Barcelonas toimunud Rahvusvahelise Purjetamisliidu (World Sailing) Rolex Aasta Purjetaja galal anti kahekümne teist korda üle Aasta Nais- ning Meespurjetaja auhinnad, mille tänavu pälvisid Hannah Mills ja Saskia Clark Suurbritanniast ning Santiago Lange Argentinast.

Aasta Naispurjetajad Hannah Mills ja Saskia Clark on Rio de Janeiro olümpiavõitjad naiste 470 klassis, samuti 2016. aasta maailmameistrivõistluste hõbemedaliomanikud ja kahe Maailma Karika etapi parimad ning 2015. aasta Maailma Karika finaali võitjad samas paadiklassis.

“Aasta Purjetaja auhinna võitmine on ületamatult võimas tunne, eriti vaadates eelmiste võitjate nimesid ja neid purjetamise legende, kes on täna siia saali kogunenud. Tiitli pälvimine oli meie jaoks tõesti ootamatu. Kogu meie projekt põhineb koostööl ja omavahelisel sidemel. Lõpetada edukas hooaeg sellise auhinnaga on lausa uskumatult tore,” sõnasid Mills ja Clark.

Aasta Meespurjetaja Santiago Lange võitis Rio de Janeiro Olümpiamängudel koos Cecilia Carranza Saroliga Nacra 17 klassis kulla. Vähe sellest, et varasemalt kuus korda Olümpiamängudel võistelnud ning kaks pronksi võitnud 54-aastane Lange oli Rio Olümpial osalenud purjetajate hulgas kõige vanem, diagnoositi tal aasta enne mängusid vähk ning eemaldati üks kops. Sellisest seisust olümpiavõitjaks tulemine näitab, mida on võimalik saavutada kire, julguse ja meelekindluse abil.

“Praegune hetk on minu pika purjetajakarjääri üks emotsionaalsemaid. See tiitel kuulub meile mõlemale, kuna ilma Ceciliata ei oleks ma selliseks saavutuseks võimeline olnud. Soovin tänada kõiki Aasta Purjetaja tiitli nominente, te olete sportlased, keda ma väga imetlen. Olümpiakulla võidavad vaid parimad ning tunnen suurt austust kõigi nominentide suhtes,” rõõmustas Lange.

Rolex World Sailor of the Year auhinna võitjad selguvad World Sailing liikmeteks olevate rahvuslike purjetamise alaliitude hulgas läbi viidava hääletuse ning tänavu esmakordselt lisaks rahvahääletuse tulemusel, millele eelneb nominentide esitamise voor. Aasta Nais- ja Meespurjetaja tiitli võis pälvida nii üksikisik kui paatkond, kelle saavutusi septembrist 2015 kuni septembrini 2016 kestnud kvalifitseerumisperioodi jooksul peeti kõige silmapaistvamaks. Auhinda on antud välja alates 1994. aastast ning võitjaid on olnud nii olümpiaklassi- kui kiiljahipurjetajate, soolo-ookeanipurjetajate, üle Atlandi ookeani sõidus maailmarekordi sooritanute, matšpurjetajate, America’s Cup’il osalenute kui purjelaudurite seast.

2016. aastal olid nominentideks naiste hulgas lisaks Millsile ja Clarkile hollandlanna Marit Bouwmeester, kes on Rio de Janeiro olümpiavõitja Laser Radial klassis, Nacra 17 klassi olümpiakuld argentiinlanna Cecilia Carranza Saroli, 49erFX klassi olümpiavõitjad brasiillannad Martine Grael ja Kahena Kunze ning naiste RS:X purjelaual olümpiakulla saanud prantslanna Charline Picon. Meeste seas sisaldas nominentide nimekiri peale Lange veel uus-meremaalasi Peter Burlingit ja Blair Tuke’i, kes lisaks Rio olümpiavõidule 49er klassis tulid nii 2015. kui 2016. aastal maailmameistriteks, Rio Olümpia ja 2016. aasta maailmameistrivõistluste parimaid meeste 470 klassis Sime Fantelat ja Igor Marenicit Horvaatiast, britt Giles Scotti, kes on nii Rio olümpiakuld kui 2015 ja 2016 maailmameister Finn klassis ning Rio Paraolümpiamängude 2.4 Norlin OD klassi kuldmedalisti ja 2015 maailmameistrit prantslast Damien Seguini.

Allikas: World Sailing

Rolex World Sailor of the Year kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldsailor/

Avaldatud: 09.november kell 09:57