Roihud purjetavad 29er EM-l kuldrgrupis

Juuso ja Henri Roihu
foto: Ott Kallas

Juuso ja Henri Roihu foto: Ott Kallas

Põhja-Saksamaal Kielis 25-29. juunil toimuvatel noorte kahepaadi 29er Euroopa meistrivõistlustel lõppesid eile kvalifikatsioonisõidud. Vennad Juuso ja Henri Roihu alustavad täna kuldgrupi finaalsõite 4. kohalt.

Viiepäevase regati esimesel kolmel päeval purjetasid 186 paati neljas kvalifikatsioonigrupis. Täna ja homme toimuvad finaalsõidud, kus purjetajad võistlevad kvalifikatsiooni põhjal tekkinud võrdse suurusega kuld-, hõbe-, pronks- ja smaragdgrupis.

Kolm päeva väldanud kvalifikatsioonisõitude ajal on kahel esimesel päeval puhunud vaiksed tuuled 1-3 m/s. Eile oli Kielis pisut rohkem tuult 3-5 m/s.

Juuso ja Henri Roihu (TJK) purjetasid kvalifikatsioonis hea stabiilse seeria 2, 30, 2, 2, 4, 3, 5, ja pääsesid finaalseeria kuldgruppi. Regatti juhivad rootslased Emil Järudd ja Fabian Bergmann. Kristo Õunap ja Kevin Grass (SMS) lõpetasid kvalifikatsioonisõidud 107. kohal, Hardi Anton ja Olle Saar (TJK) 129. kohal, Marie Pihlas ja Maris Seersant (SMS/TJK) 138. kohal ning nemad jätkavad võistlemist pronksgrupis.

29er EM tulemused: http://livecenter.kieler-woche.de/en/results-analytics/

29er on noorte skiff-tüüpi kahepaadiklass. Paadi disainis 1997. aastal austraallane Julian Bethwaite ning seda toodab Suurbritannia ettevõte Ovington Boats. Paat on 4,45 m pikk ning purjesid on kolm – eespuri ja grootpuri on pindalalalt kokku 12,5m2 ning asümmeetrilise spinnakeri suurus on 15m2. Tegemist on kogu maailmas populaarse klassiga, mis on sportlik ja väga kiire, pakkudes põnevaid ja adrenaliinirikkaid purjetamiselamusi. Klass sobib noortele alates 12 eluaastast ning on heaks hüppelauaks neile, kes lisaks purjetamisrõõmule plaanivad kasvada täiskasvanute olümpiapaadiklassi 49er.

Rahvusvahelise 29er Klassiliidu kodulehekülg      

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 28.juuni kell 10:15