Rammo purjetab Kielis liidrisärgis


Karl-Martin Rammo foto: Ott Kallas

Täna oli kolmas võistluspäev Põhja-Saksamaal toimuval Kieler Woche regatil, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 viimaseks etapiks. Karl-Martin Rammo on Laser klassis regati liider ja Deniss Karpak hoiab Finnil neljandat kohta.

21-25. juunil toimuval Kieler Woche’l peetakse avaseeria sõidud ning seejärel kolmapäeval medalisõit iga klassi kümnele parimale.

Täna purjetati Kielis tugevates läänekaarte tuultes 6-12 m/s. Kaldalähedastel radadel kus Finnid täna purjetasid keerutas täna tuul kuni 40 kraadi, kaugemal merel Laserite rajal olid olud märksa stabiilsemad.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), kes võistleb Laser Standard klassis, tegi täna head sõidud (3., 6. ja 2. koht) ja suurendas üldkokkuvõttes vahet konkurentidega. Teisele kohale tõusis täna sakslane Philipp Buhl ja kolmandaks britt Jack Wetherell. Kaarel Kruusmägi (SMS) kokkuvõttes 40-s ja Kristjan Raus (ROPK) on 66-s.

Deniss Karpak (KST) lõpetas tänased sõidud 6. ja 11. kohaga ning jätkab kokkuvõttes 4. positsioonil. Lauri Väinsalu (ROPK) tegi head sõitu9. ja 8. koha vääriliselt ning on kokkuvõttes 7. kohal. Juhtpositsiooni haaras enda kätte itaallane Giorgio Poggi.

470 naiste klassis purjetasid õed Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) 10. ja 6. kohale ning jätkavad kokkuvõttes 8. positsioonil. Esikohale tõusid täna sakslannad Annina Wagner ja Elisabeth Panuschka.

Laser Radial klassis purjetav Anna Pohlak (TJK) sõitis täna välja sõidukohad 21 ja 18 ning asetseb 16. kohal. Annegret Unnuk (ROPK) finisheerus täna tubli 16. ja 25. kohaga ning tõusis kokkuvõttes 25-ks. Liise Köösel (ROPK) sai täna kirja 23. koha ja mittefinisheerumise ning on kokku 28-s. Liidriks tõusis täna sakslanna Lisa Fasselt.

Võistluse koduleht: http://livecenter.kieler-woche.de/en/

EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 koosneb neljast etapist. Sarja avaregatt, Trentino Garda Olympic Week, peetakse 7.-11. mail Itaalias Garda järvel. Sellele järgneb 20.-24. mail Hollandis Medemblik’is toimuv Delta Lloyd Regatta. Kolmas osavõistlus, Sail for Gold regatt, peetakse 2.-6. juunil Suurbritannias Weymouth’is ning sari lõppeb Kieler Woche’l, mis toimub 21.-25. juunil Saksamaal Kiel’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 23.juuni kell 06:35